Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségi?

Emelt történelem érettségi?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz? Mennyi tanulás kell hozzá? Milyen könyvekből érdemes rá készülni?

A szóbelin hány tétel van? Azokat megadják előre? A fogalmazás témaköre a megadott tételekből van, vagy háttértudásból kell megoldani?

Hány százaléktól számít jónak az érettségi?



2019. jún. 18. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos csak a tételekhez tudok hozzászólni, hogy azokat az Oktatási Hivatal állítja össze és teszi közzé kb fél évvel előbb (a tavaszit decemberben asszem).

Jónak szerintem 60%-tól (ez az 5-ös határa), nagyon jónak meg mondjuk 75 felett. De ez egyéni vélemény:)

2019. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nehezebb, mint a közép, de nem vészesen szerintem. Mármint a közép és emelt matek között szerintem nagyobb különbség van, mint törinél.

Én sokat tanultam rá, kevesebb is elég lett volna. Ha jársz faktra és azt rendesen csinálod, és az utolsó kb 2 hónapban sokat foglalkozol vele akkor az elég.

Szóbelin 30 témakör van, a konkrét tételeket nem adják ki, az oktatási hivatal állítja össze a tételsort, ami ugye 30+ tételből áll. (Témakör pl a Habsburgok nagyhatalmi harcai a XVII-XIX. században, ezen belül tétel lehet a spanyol/osztrák örökösödési háború, a német egységgel kapcsolatos próbálkozások stb, tehát több kis egységre szét lehet bontani.)


A fogalmazás az írásbelin van, ahhoz meg vannak adva a témakörök az OH honlapján, azokból lesz.


45%tól jár érte a +50 pont, 60%tól ötös. A "jó érettségi" meg egyéni megítélés kérdése.

Most érettségiztem emelten töriből, ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2019. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!