Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az augusztusi pótvizsga...

Az augusztusi pótvizsga érdemjegye csak elégséges (2) lehet, vagy az ott elért eredmény kerül a bizonyítványba?

Figyelt kérdés

A tavalyi történelem pótvizsgám négyes lett, és a továbbtanulás miatt a pontszámításnál jó lenne tudni milyen jeggyel számoljak.

A bizonyítványomban az év végi jegy elégtelen, a jegyzetbe került oda hogy a javítóvizsgán jó (4) eredménnyel végeztem.

Az "én úgy hallottam..." válaszok kerüljenek, mert én is rengeteg mindent hallottam.



2019. jún. 14. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nàlam ez volt a helyzet, akkor az négyesnek szàmított. Vagyis a pótvizsga jegye lett a végleges. (Nem hiszem, hogy azóta vàltoztattak, 2009-be volt ez).
2019. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami a bizonyítványban van, az az osztályzat, azért van ott.
2019. jún. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pótvizsgán kaptál egy 4-est és azt kérdezed, hogy a pótvizsga eredménye csak 2-es lehet-e? Nem értem a logikádat.
2019. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves hármas, azért merült fel lehetőségként az elégséges jegy is, ugyanis a pótvizsgánál több felől is azt hallottam, hogy csak kettesre lehet javítani, hivatkozva az egész éves gyatra teljesítményre.
2019. jún. 15. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te is “hallottál valamit” :)

Elméletben lehet akár ötöst is kapni, gyakorlatban tényleg 2-est szoktak adni (tudom, én is pótvizsgáztam), mert hát igen, a többség, aki odajut, az nem vette túl komolyan egész évben és van, hogy még ott és akkor sem tudja rendesen az anyagot.

De ha te 4-est kaptál, akkor az a hivatalos eredményed abban az évben, azt fogják beszámítani.

Szedd össze magad egyébként, ha tényleg tovább akarsz tanulni, mert ennél milliószor több mindent kell bevágnod egyetemen, ami akkor is megerőltető lesz, ha szereted a szakod, a tölteléktárgyakról nem is beszélve. Csúszni meg nem éppen kellemes és egy idő után nem is gazdaságos dolog.

2019. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!