Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érrétségi szóbelire ti menyit...

Érrétségi szóbelire ti menyit tanultatok?

Figyelt kérdés
Én holnap szóbelizek és szinte alig tanultam valamit. Eddig nagyon nem érdekelt de most előtte előjött valami furcsa érzés. :D Úgy érzem, hogy semmit nem tudok, pedig az írásbeliim nem lettek annyira rosszak, olyan 3-4-es szint. :D

2019. jún. 19. 22:36
 1/9 anonim válasza:

Az írásbeli után én se tanultam sokat a szóbelire.


Voltak kedvenc tételek, amiket szerettem és tudtam, de olyanok is amiket nem. Annyira nem is érdekelt, egészen a szóbeli napjáig. Ott már kicsit féltem.


Ha a 4 év alatt tanultál valamit, akkor nagy baj nem lehet, mert biztos, hogy ragadt rád valami. Magyar szóbelin engem pl. ez mentett meg.


Nyugyi, és sok sikert! :)

2019. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve érettségiztem és kb. 4 nappal szóbeli előtt vettem elő a tételeket. :D Persze nem akkor láttam őket először, de azért nem vittem túlzásba. Ennek ellenére 1-2 pontokat vesztettem.
2019. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem is van olyan tantárgy amit jobban szeretek, pl töri vagy angol, de mégis úgy érzem, mintha nem tudnék semmit, még azokból sem. Na mind egy remélem jól sikerül, köszi a válaszokat. :D
2019. jún. 19. 22:52
 4/9 anonim ***** válasza:
3 hetet
2019. jún. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2,5 fél hetet :)

Irodalomból 20-ból 5- őt tudtam, és kihúztam az egyes tételt. Isteni csoda 🤗🤗🙏

2019. jún. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én 4 hete tanulok rá, de eleinte az első 3 hétbe csak ilyen 2-3-at néztem naponta 1 héttel ezelőttig. 1 hete most belehúztam és naponta átnézek 4-et úgy hogy pénteken végzek az összessel, és utána ismétlem meg olvasgatom őket. Nem volt merszem utóljára hagyni őket, mert egy az, hogy nagyon félek az egésztől, a másik meg, hogy alapból rossz és lusta tanuló vagyok szóval muszáj volt valamit a fejembe verni. Egyébként én 25-én kedden szóbelizek, és már most egyre jobban, pedig tanultam. :D

Neked hogyan sikerült ma végül? Hogyan élted át az egészet?

2019. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nos, szerintem jó élmény volt. :D Volt ami jobban ment, volt ami kevésbé. Az idegen nyelvem jól sikerült, viszont a magyar és irodalom nekem szánalmasan rossz volt, legalábbis úgy érzem.:D Holnap lesz eredmény hirdetés, bízom benne, hogy a tanár tudott adni szánalom pontokat. Érződött, hogy arra egyáltalán nem készültem, most kicsit szégyenlem is magam miatta. Szóval majd holnap derül ki minden részletesen. :D


Sok szerencsét a keddhez. :D

2019. jún. 20. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Na hogy sikerült?:)

Én a tételeket kb 3 héttel a vizsga előtt kezdtem el kidolgozni, 4-5 nappal előtte még jobban kiszelektálni belőlük a lényeget (a 13 oldalas forrásból másfél maradt :D) de a föcit pl. a vizsga előtti nap néztem át nagyon nagyjából. Mindenre 45-50 pontot kaptam, ha valami kimaradt, arra rávezettek kérdésekkel. Nagyon rendes volt mindenki :)

2019. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Magyarra úgy mentem, hogy azt se tudtam mik a tételek, egyedül a nyelvtant olvastam el egy nappal a szóbeli előtt így azt tudtam, meg ugye azok rövidek is. Irodalomra szerencsére adtak még irodalomtörténeti atlaszt is amiből kiírtam sokmindent, így egyáltalán nem vitte le nagyon az írásbelit (csak 71-re a 76-ról, de nekem egyáltalán nem kell a magyar). Törire tanultam kb 5 napig ezalatt kijegyzeteltem és megtanultam a tételeket így az elég jól ment, 5 pontot vont le csak a tanár (szeret kötekedni :P).
2019. jún. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!