Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik orvosira járnak, tudnának...

Akik orvosira járnak, tudnának néhány kérdésemre válaszolni?

Figyelt kérdés
Mármost egyre erősebb bennem az érzés, hogy orvosnak tanulnék. És nem tudom, hogy meg tudom-e csinálni anyagilag. Átlagos középosztálybeli családból származom, és attól tényleg tartok, hogy túl korán túlságosan eladósodnék, ha ezt választanám. Jövőre fogok érettségizni.
2019. jún. 20. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Állami támogatott az orvosi.
2019. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az tiszta, de egyéb költségekkel is számolni kell.

Hogy érthető legyen: tisztában vagyok azzal, hogy egy egyetem olcsó éppen nem lesz soha, az érdekelne, hogy az orvosi mennyire nem olcsó. Mert akármennyire szeretném ezt csinálni, az észszerűtlen lenne, ha anyagilag nem bírnám és mondjuk teljesen eladósodnék, mire végzek.

Én fogalmaztam félreérthetően, bocsánatot kérek.

2019. jún. 20. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Jövőre 3,00-as súlyozott átlagot el kell érni,hogy bent maradj államilag támogatotton.És nem könnyű első években ezt elérni.
2019. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan vészes anyagilag, mint hiszik sokan. Ha minden könyvet meg akarsz venni újonnan, az sokba kerül persze. De ez egyáltalán nem kötelező. Én az egyetemre olyan sokat nem költöttem, azokat a könyveket vettem meg, amik érdekeltek is, és persze nem egyszerre. Tulajdonképpen ösztöndíjból ki is jöttek. Tandíjat nem kell fizetni. Ami inkább kérdéses, az maga a megélhetés az egyetem mellett, hiszen ha elköltözöl otthonról, akkor albérletet/koleszt kell fizetni, és ételt venni. Orvosi mellett meg nem olyan könnyű dolgozni, mert napközben katalógusos órák vannak, amiket ott kell lenni. De lehet pl. segédápolói munkát vállalni műszakokban. Igazából ezt a lakhatás/megélhetés dolgot kell átgondolni ha ezt meg tudod oldani, önmagában az egyetem nem emészt fel vagyonokat.
2019. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk sincs sok pénzünk, de az első évet gond nélkül kibírtam kolisként is.


Én nem vettem fel diákhitelt, hanem a ballagási és a nyári melóból befolyó pénzemet szántam az évkezdésre. A kollégiumot (9300 Ft) a szociális támogatásból fizettem ki (11-12 ezret kaptam), városi tanulóbérletet szintén szociális alapon igényeltem.

Ami a tankönyveket és jegyzeteket illeti, én nem vittem túlzásba. Sobottát vettem (ez volt a legdrágább, tankönyvtámogatással 25 ezer), Funkcit a könyvtárból kölcsönöztem (bár ezt szerintem jövőre kinyomtatom, sokszor hiányzott hogy beleírhassak). Yokochit (fényképes anatómia atlasz), Röhlichet (szövettan) és szerves kémia tankönyvet a könyvtárból kölcsönöztem, ezek egyébként sem kellettek mindenegyes alkalommal, nem sok értelme lett volna megvenni egyébként se.


A jegyzeteket nem csináltam túl okosan így utólag visszagondolva, mert ennél kevesebb is elég lett volna, de ezek szerencsére max ilyen 2 ezer forintos tételek voltak.


Ami kell még pl.az a köpeny (nálunk a hímzett, névreszóló 6 ezer, de jó egy sima is), gumikesztyű (2-3 ezer forint egy dobozzal), csipesz, szike (ez is valami 2 ezer).


Plusz én vásárolgattam magamnak ruhákat meg a koliba is 1-2 dolgot, voltam bulizgatni is, elmentünk néha vp-zni, kajáldába, cukrászdába. Szóval összességében nem èltem rosszul idén, bár volt rá példa, hogy el kellett mennem plazmát adni, de ez havonta nagyon max.1 alkalom volt.


Egyébként sokan diákhitelt vesznek fel, én ahogy mondtam, nem éltem ezzel, mert amíg így is ki tudom sakkozni a költségeket, addig nem szeretném. Azt nem szeretném mondani, hogy alapozz a különféle ösztöndíjakra, mert soha nem lehetsz biztos benne, hogy megkapod akármelyiket is, de ha bekerülsz, úgyis látni fogod milyen pénzszerzési lehetőségeid vannak. :)

2019. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából attól függ mennyire élsz nagy lábon és melyik városban szeretnél továbbtanulni. Debrecenben a kollégiumok havonta 19-21 között mozognak, de iszonyatosan jó állapotban vannak más kolikhoz képest. A havi diákbérlet 3800 forint jelenleg, de ha kolis vagy akkor nincs rá szükséged, minden a szádban van kb. A tankönyvek ahogy azt előttem is leírták elég drágák, csak a legesszenciálisabbakat érdemes beszerezni. Sobotta (38 k) és funkci 21.000 forint, Yokochit meg a társait könyvtárból ki tudod kölcsönözni. Számolni kell esetlegesen gyakorlatokra jegyzőkönyvvel, ez intézettől függően 500-2000 forint kb. Latin (angol/német) nyelvkönyv 3000 ft, köpeny és bonckészlet pedig összesen 10.000-ből kijön. Harmadéven kell egy fonendoszkóp amiből ajánlott a Littmann márkájú, 30-40.000 ft, de hosszú évekig hűséges segítőtársad lesz. Klinikai gyakorlatokra fehér naci, papucs és póló, szintén egyszeri beruházás. A többi kiadás rajtad áll, hogy hol eszel és mennyiért. A menzán 800-1100 forint körül megebédelhetsz, bulikban az ital nyilván elég drága. Ami még a könyveket illeti, a patológiát és a farmakológiát szokták még megvásárolni, ezek 20.000 forint körül mozognak, nálunk a Medicina kiadó 10% kedvezményt szokott adni, érdemes kihasználni. /Egy debreceni medikus./
2019. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!