Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Manapság egyetem...

Egyetemisták! Manapság egyetemi előadás közben tényleg teljesen normális dolog telefonon beszélni?

Figyelt kérdés

Tegnap hallottam egy elsőéves egyetemistát, aki azért panaszkodott egy tanárra, mert az nem engedi, hogy a hallgatók óra közben felvegyék a telefont és ott álljanak neki beszélni.

Mikor csodálkozva ellentmondtam, hogy de hát órán van, mégis miért vehetné fel, azt válaszolta, hogy "de hát ez csak előadás".


Oké, hogy én nem most vagyok diák, kb 10 éve fejeztem be az egyetemet, de volt mobilom nekem is, ha nem is "okos". Ám soha, míg odajártam, sem én, sem bármelyik más hallgató nem vette fel a telefonját sem szemináriumon, sem előadáson. Lehalkítottuk, és ha véletlenül valaki elfelejtette, és belecsörrent az órába, akkor gyorsan kinyomta.


A "mai világban" ez tényleg máshogy megy már?


2019. jún. 22. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, csak levelező a vagyok, de előadáson mindig lenémítom a telefont. De mást se láttam, hogy felvette volna bent.
2019. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha pofátlan a hallgató biztos felveszi és beszél. Nalunk előadáson az a módi hogy ha ilyen van feláll a kedves hallgató és kimegy a teremből majd visszajön. Általában ezt engedik meg aki nem az külön kiemeli, de olyan meg nem volt nalunk hogy valaki ott beszelt volna telefonon vagy is nem lattam. Szerintem epp eleg a leadott anyagra figyelni nem hogy meg csacsogjak is.
2019. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, ment a zöld kéz. :)

Még ha valaki kimegy óráról ilyenkor, azt megértem, azzal legalább nem zavarja a többieket.

2019. jún. 22. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a szabály, hogy ha megcsörren a telefon, kimész és ott beszélsz. Volt már hogy valaki felvette órán, csak az ajtóra mutatott a tanár, de nem szoktak belőle nagy ügyet csinálni. De nem egyszer volt már olyan is, hogy az előadó nem némította le a telóját, megcsörrent de ugyanúgy felvette.
2019. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Két elfogadott mód van, persze a hívás kinyomásán kívül, az egyik, hogy kimegy a hívás idejére az előadásról, a másik, hogy ha elég nagy az előadás pl 200-500 fős, és nem elől ül, akkor "pad alá hajolva" kb suttogás hangossággal felveszi, és gyorsan elintézi a hívást. A lényeg, hogy ne zavard az előadást, ha a tanár nem hallja és nem látja, akkor nyilván nem is zavarja. Persze találkoztam már olyan tanárral, akit az is zavart, ha valaki egy korty vizet megivott az előadásán, egy cég vezető, aki hozzászokott, hogy ha ő tart meetinget, akkor senki még csak tüsszenteni se merjen alatta, és ezt várja el az egyetemi előadások alatt is.
2019. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kis létszámú előadásaim vannak, de már attól is ideges leszek, ha csak nyomkodják a telefonjukat, nemhogy még beszéljenek is rajta... a normális elintézési módja az ilyennek, ha kimegy a hallgató a hívás idejére.
2019. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt olyan, hogy az előadó közepén ültem és konkrétan egy sort fel kellett volna állítanom, ha ki akarok menni. Szóval inkább a pad alá hajolva suttogva elintéztem a max fél perces hívást. Nem is tűnt fel.
2019. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!