Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmunkán voltatok már? Mi a...

Diákmunkán voltatok már? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Mikor jelentkeztetek egy diákmunkára, mennyi idő múlva kaptatok visszajelzést és mennyit kellett várni, hogy mehessetek dolgozni?

Melyik szövetkezet és milyen munka?

Én egyetemista vagyok szóval az egyetemisták tapasztalata érdekelne leginkább.



2019. jún. 23. 15:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Én jelentkeztem több helyre de elég türelmetlen vagyok a várakozást illetően. Már alig várom, hogy kapjak valami visszajelzést, hogy igen vagy nem. Érdekel nálatok hogy volt.
2019. jún. 23. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelentkeztem (Tescoba). 1-2 napon belül felhívtak, hogy még érdekelne e.

Kértek tüdőszűrést (2 hét volt mire megcsinálták).

Visszamentem, aláírtam a papírokat és már másnap tudtam kezdeni.

Mikor kiléptem akkor bementem a szövetkezethez, aláírtam a felmondásom és a szokásos időben utalták a pénzt.

2019. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiválasztottam a melot az oldalukon, par nappal később jelentkeztek hogy érdekli a munkáltatót, megadhatják-e nekik a telefonszámom. Felhívtak, megbeszéltünk egy interjút. Par nap múlva jeletkezett a szervezet hogy szeretnének munkát adni, mikor lenne jo bemenni aláírni a szerződést.

Anyu eljött velem, érdemes lenne neked is beszervezni valakit, mert nagyon durva dolgokat alá tudnak veled irattatni ha nem figyelsz. Mindent meg kell kérdezni amit nem értesz, ha valami nem tetszik ki kell szedetned. Aláírtam, majd jelentkezett a munkáltató hogy mikor lenne jo nekem. Szabad munkaidő, igazából en döntöttem mikor megyek be es mennyi időre. Bent aláírattatak egy titoktartási szerződést, a munka velejárója, globális nagy cégek személyes adatait kezelem.

Egy ügyvédi iroda háttér irodájában volt a meló, 1200 bruttó, táblázatokat kellett kezelnem, egyeztetnem az adatokat a gépi eredménnyel. Pont kézhez jött, egyetem előtti nyáron voltam ugy hogy elmegyek par hétre dolgozni, ráadásul jogi egyetemre járok, szoval még jol is jött. A szerződés szerint akkor harom hónapra szolt, de bármikor kilephettem. Viszont szeptemberben lattam hogy bírom en, úgyhogy visszamentem, a titoktartás meg élt, azt nem kellett ujra aláírni, a szerződést ujra írtuk meghatározatlan időre szolora. Azóta is ott dolgozok, most mar egy éve, osszel megyek at a rakparti irodájukba az ügyvédek alá dolgozni, majd harmadikban szakmai gyakorlatra. Ráadásul 10 percre van tőlem a jelenlegi iroda ahol dolgozok. Jol jártam, hatalmas szerencsém volt, a főnök irtó jo fej, a meló bar egy picit unalmas, de lehe zenét hallgatni, filmet nézni kozben. Angol nyelvű, s a szerződésekből is ragadt rám szakmai nyelv. Akkor megyek amikor akarok, annyi időre amennyire akarok, vizsgaidoszakban kimaradok.

A neveket nem írnám ki szivesen, nem promozunk ;)

2019. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kezdtem, szinte sosem írtak vissza. Végül a CBA-ból és egy ismert futárcégtől felkerestek.. A cba-hoz kellett tüdőszűrés, a raktáros melóhoz semmi, de később ott is elküldtek üzemorvoshoz.

Szinte azonnal munkába tudtam állni mindkét helyen.

Arra számíts, hogy nagyon le fognak nézni és ugráltatni... Főleg, ha kezdő vagy (=még soha nem diákmelóztál és/vagy új vagy a munkakörben), ha fiatal vagy az csak olaj a tűzre (<20).



A CBA-ban másfél hónapot dolgoztam 2017 nyarán, az Omegawatt diákszövetkezetnél, a TNT-nél pedig 2017 nyártól egészen most tavaszig... a Minddiák szövetkezetnél.


Miért hagytam abba ezeket a munkákat?

A CBA-t csak nyári munkának szántam, egyébként mindig is rühelltem.

A TNT sokáig jó hely volt (sőt, ma is az, jó a pénz), rendszeres emelések, jó haveri kapcsolatok... Azért mentem el, mert ez alapból esti munka, és nem bírtam a sok túlórát, főleg egyetem mellett... Illetve sajnos kinézett magának az egyik főni, egyszerűen sosem tudtam elég jó lenni, 1,5 éves tapasztalattal a legalantasabb munkákat csináltam, akit meg még én tanítottam be, főnök lett és rajtam röhögött... Na ezt nem bírtam.


Ezen a nyáron nem tervezek dolgozni, hanem elkezdtem rendbeszedni a tanyánkat ill hobbiból elkezdtem építgetni egy "labort"... Oszcilloszkóp stb már vannak. (Villamosmérnök hallgató vagyok)


Lelkiekben meg készülök a kóvetkező félévre, állítólag az lesz a legnehezebb. 😂

Szóval ősszel sem tervezek még dolgozni, továbbra sem szeretnék csúszni.

Amint csökken a teher és túlvagyok a szakosodáson, tervezek vmi gyakornoki/gyakorlati helyet keresni.


Na, egy kicsit sokat írtam... Remélem nem baj! 😂


19F

2019. jún. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esélytelen bekerülni, akárhova jelentkezel. És még van pofájuk picsogni a munkaerőhiány miatt....
2019. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!