Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kimentem szóbeliről.

Mit tegyek? Kimentem szóbeliről.

Figyelt kérdés

Olyan tételt húztam, amit nem néztem át. Elkezdtem azért mondani valamit, majd totál leblokkoltam. Ekkor némi nyösztetés után új tételt akartak húzattatni velem, de én ekkor már a nevemet is elfelejtettem, majd megállíthatatlanul elkezdtem sírni. A következő pillanatokból csak foszlányok maradtak meg, viszont a többi tárgyra sem mentem be ezek után.

Így jelenleg úgy néz ki, hogy semmiből sem lett meg az érettségim: magyar, töri, német, angol, ráadásul matekból is szóbeliznem kellett volna.

Így kapok bizonyítványt az írásbelieimről? Vagy minden elveszett? Utóbbi esetben is kiállítanak valamilyen papírt? Ha később sikerülne majd mondjuk ősszel leérettségiznem, akkor a mostaninak marad nyoma valahol?

Utána jártam a lehetőségeimnek, de már minden menthetetlen. Ezért megnéztem az őszi érettségire a tételeket, hogy biztosan felkészülhessek addigra, viszont azt láttam, hogy az összes más, mint amit a mi tanárunk adott ki. Ezeket honnan tudnám beszerezni? Vagy honnan fogom tudni, hogy elég az, amit leírok az adott tételhez?

A segítséget, tapasztalatokat előre is köszönöm!


2019. jún. 25. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Az írásbelit is újra kell írni.
2019. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kapsz bizonyítványt az írásbeliről, nem lesz a mostani bukásnak nyoma, nem tudom, hol nézted meg az őszi tételeket, ez ugyanis még nem nyilvános, és ezek a tételek nem lehetnek teljesen mások, mint a saját iskoládban, mert ugyanarra a követelményre épülnek. Legfeljebb irodalomból egy-két műcím más.
2019. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Melyik tantárgy volt az, amelyikből

húztál tételt ?

2019. jún. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Töri ?
2019. jún. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A követelményeket itt találtam (valahol olvastam azt is, hogy csak évente változnak, tehát megegyezik a tavaszi és az őszi): [link]

Főleg magyarban találtam szinte mindenben eltérést. Petőfinél míg itt a Felhő ciklust kérdezik, addig nekünk a forradalmi költészete volt. (Tehát a szerző megegyezik, de a mű eltér.)

2019. jún. 26. 15:26
 6/7 A kérdező kommentje:

Vagy ide fogják feltölteni az őszit? De akkor miért csak néhány van meg? [link]

Most totál összezavarodtam.

2019. jún. 26. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre akkor készülj a tavasziból, de ha egy konkrét iskolában jelentkezel, nem a kormányhivatalban, akkor az az iskola fogja meghirdetni a saját irodalom tételeit. De figyeld az oktatas.hu-t is, hátha kitesznek őszre másik változatot. A többinél viszont nincsenek konkrét tételek, csak a jogszabályi követelmények és témakörök.
2019. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!