Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik most érettségiztetek...

Akik most érettségiztetek magyarból:ki érzi úgy, hogy jó felkészítést kapott az iskolában? Miért? Otthon hogy készült?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizünk, a tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy pl. hasznos-e együtt kidolgozni a tételeket, felelni belőlük, ilyesmi? Kinek mi vált be?

2019. jún. 26. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Az írasbelire kb nem tudsz készülni maxa műelemzés és érveléses részére.

A tételeket együt/ magunknak csináltuk.

A szóbelim max pontos lett, a lényeg hogy ne izgulj és mondj el mindent ami eszedbe jut, ja és legyél magabisztos,akkor kevessebb esélyel tesznek fel kérdéseket.

2019. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kidolgozod a tételeket és megtanulod akkor simán átmész jó jeggyel.
2019. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy-két szövegértést gyakoroltunk érettségi előtt, illetve néhány elemzést is kellett írnunk. Az írásbelinél igazából a formai dolgokra kell még igazán figyelni.

Nyelvtanból hamarabb ki lettek dolgozva a tételek, részben az órán leadott anyagból, részben egymás segítségével. Azokból többször feleltünk, így kb. csak ismételnem kellett szóbeli előtt. Az irodalom számomra keményebb dió volt, sokat bajlódtam a kidolgozással is, de szerencsére a korábbi végzős évfolyamból szereztünk használható anyagot, plusz szintúgy összefogáson alapult a dolog. Azokat a tételeket sokáig tanultam, de végül sikerült jól lefelelnem belőle.

2019. jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szinte semmit nem készültem és 80% lett ;)
2019. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én idén érettségiztem, többi osztálytársamnak nem tudom, hogy sikerült, csak azt tudom, hogy én sose figyeltem órán, tényleg, egy szóra sem minden órán youtubeoztam, utólag megbántam, mert a magyar érettségim lett a legrosszabb 57%-al, úgy, hogy csak a szóbelire tanultam és arra se sokat, de azt a két tételt húztam, nyelvtanból és irodalomból, amik a legjobban mentek. :D


A tételeket is úgy kaptam meg, hogy egy barátnőm összeset kidolgozta cserébe én matekból korrepetáltam. :)


Viszont más tantárgyból én dolgoztam ki a tételeim ami sokkal jobb volt szerintem, mert addig is tanultam, nem csak azzal, hogy lemásoltam. :)

2019. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!