Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiára járók! Ti...

Pszichológiára járók! Ti miből érettségiztetek, illetve milyen eredményekkel jutottatok be?

Figyelt kérdés
Duplázási módszert vagy a hagyományost tartjátok "előnyösebbnek"?
2015. nov. 3. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel kitűnő voltam a gimiben, és minden érettségim piszok jól sikerült (90% felettiek), nekem a "hagyományos" módszer volt a megfelelő. Töriből emelteztem, és volt egy felsőfokú nyelvvizsgám, valamint hátrányos helyzetűnek számítottam a gyermekvédelmi támogatás miatt (ez ma már önmagában nem jelent pluszpontot, szóval "szerencsés" voltam), így a maximális többletpont is megvolt. Kb. 20 ponttal szárnyaltam túl a ponthatárt, az ELTE-re járok már harmadik éve.


De egyébként szerintem a leggyakoribb felállás két emelt duplázása szokott lenni.

2015. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jók a jegyeid, akkor a sima mószert válaszd. Én 80%-os emelt törivel és egy 90%-os középpel mentem, plusz két középfokú nyelvvizsga, de nem dupláztam, mert a jegyeim jók voltak.

PTE-BTK

2015. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biosz emelt, magyar közép, 2 nyelvvizsga, jó jegyek, jó átlag. Duplázással baromi nehéz, számolgass utána, de tényleg.
2015. nov. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 future psychologist válasza:

Én bioszból emelteztem, nem túl jó eredménnyel, éppen, hogy ötös lett. A középszintű eredményeim pedig ilyenek voltak: 69%, 93%, 96% 96%. Ezek mellett volt 2 nyelvvizsgám, és az évvégi jegyeimből származó pontok is majdnem maxosak voltak, kb 4 pont mínuszom volt a matek miatt. Szerintem, csak akkor lehet a duplázásra építeni, ha az emeltet 90% környékén tudod megcsinálni, és mellette van egy szintén 90% fölötti közeped is.

De mivel én nem voltam semmiből kiemelkedően jó, ezért az érettségijeim átlagosan sikerültek, így a hagyományos pontszámítással kerültem be az egyetemre.

2015. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!