Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek minek éri meg...

Szerintetek minek éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés
Most leszek 11.es és még mindig nem tudom mi akarok lenni. Az meg ratesz egy lapáttal,hogy mindenhonnan ezt hallom"mar el kéne dönteni, már illene tudni, már alig van időd, én az ilyen koromba már tudtam". Meg persze a" ide is mehetnel majd stb.. ". Igazából két dolog érdekel az a biológus és az óvónő de nem tudom minek érne meg jobban tanulni. Utána néztem a dolgoknak nadjabol. Szóval szerintetek melyik éri meg jobban?.

2019. jún. 30. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik iránt jobban elhivatott vagy. Sok óvodapedagógust keresnek.
2019. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors választ
2019. jún. 30. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én aránylag sok olyan embert ismerek, akik biológia szakra mentek, és otthagyták/megbánták/befejezés után elvégeztek más szakot vagy szakmát.

Az óvónő pedig azért nehéz ügy, mert nagyon fárasztó és hatalmas a felelősség, hiszen amellett, hogy vigyázol a gyerkőcökre el kell indítanod őket az életben, felkészíteni őket az iskolára és ahány gyerek annyi fajta személyiség, képesség, ezekre mind oda kell figyelni.

Ilyenkor az a legjobb, ha beszélsz olyan emberekkel akik az adott szakon tanulnak vagy nemrég vegeztek (akár abban dolgoznak akár nem). Ha te nem is ismersz ilyet, a barátaidat megkérdezheted van-e ilyen ismerősük, ha nincs akkor a tanáraid biztosan tudnak valakit az iskoládból aki esetleg ezekbe az irányokba indult el.

2019. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm a választ. Jobban hajlok az óvónő felé mert én már dolgoztam oviba az 50 órás munka miatt és tetszett. És igen tudom h fel kell őket készíteni de ezt én szívesen csinálnám. Anya egyik barátnője óvónő ő beszélt nekem kicsit róla.
2019. jún. 30. 16:25
 5/9 A kérdező kommentje:
A biológus is tetszik de ahogy olvastam sajnos nem lehet belőle annyira megelni és elhelyzkedni is nehéz.Orvos és hasonlók nem szeretnék lenni mert ez lehet most "csúnyán" fog hangzani de én nem bírnám a látványt
2019. jún. 30. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek ilyen éhenhalós szakmák itthon. Ha egy tanár is csak 130-al kezd akkor nem tudom, hogy mit kezd magával egy ovónő.
2019. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ te mit szeretnél csinálni igazából. A biológus egy fellángolás vagy tudod is nagyjából mit csinál?

Nővéren biológusnak(3év) tanult, majd megcsinált egy gyógyszer biotechnológus msc-t(2év), kevesebb mint egy évet dolgozot

2019. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

dolgozott az egyetemen; majd felvételt nyert egy neves gyógyszergyárba. Nem dolgozik vegyszerekkel, minőség ellenőrként van jelen és egy saját irodában ül. 300 ezret keres. Megbecsülik, van sok szünet napja. És egyéb bér kiegészítései is, mint pl. 13. havi stb.


Az óvónő 125-130 nettót kap kb. Az elején. Majd ez nagyon lassan nő. 45 évesen talán eléri majd a 180 nettót.

Viszont cserébe a gyerekek nagyon aranyosak és nagyon tudnak szeretni. Még ha arra tényleg fel kell készülni, hogy a kicsik még sokat sírnak és könnyen veszekedhetnek a társaikkal, akármin. És tudnod kell döntést hozni. Kell sok empátia és türelem.

2019. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Édesanyám óvónő, 46 éves és 200 körül keres nem állami óvodában. Náluk van egy 100000 fts bónusz karácsony előtt
2019. júl. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!