Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozat kurzus 15...

A szakdolgozat kurzus 15 kreditje a szakdolgozat leadása nélkül is megszerezhető?

Figyelt kérdés
A TO-n azt mondták, hogy a szakdolgozatot amíg nem adom le, nem adják meg a kreditet, alias nem abszolválhatok. Sajnos sok magánéleti gond miatt úgy alakult, hogy nem tudom most leadni a szakdolgozatot, és a kurzust 3-jára vettem fel. Kérdésem tehát, hogy az összes vizsgatárgyam megvan, (a szakdolgozat kurzust kivéve) és emiatt mégis elbocsáthatnak az egyetemről (mivel átlépem a 3. tárgyfelvételt)? Szegedi Egyetemen tanulok

2019. júl. 2. 22:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az gáz ha a tanár se tudja, de ha megmondták a TO-n hogy ebben az esetben nem adhatják meg a kreditet akkor mi itt a kérdés még?
2019. júl. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

9-es jól írta, a szakdolgozat kurzusra kapott jegy nem (feltétlenül) egyezik meg a szakdolgozatra kapott bírálati jeggyel!

Persze lehetséges, hogy vannak egyetemek, ahol a kurzusra csak akkor kapsz jegyet, ha ténylegesen le is adod a diplomamunkádat és így a kettő érdemjegy meg fog egyezni. De ezt egyeteme válogatja, így mindenhol érdemes az aktuális TVSZ - Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot átolvasni.

Én pl. úgy tudtam abszolválni a Testnevelési Egyetemen, hogy ténylegesen csak fél évvel később adtam le a diplomadolgozatomat, de a kurzusra megkaptam a legalább "Elégséges" osztályzatot, így hivatalosan abszolutóriumot szereztem. Aztán fél évvel később leadtam a diplomamunkámat, amit jól megírva, "Jeles"-re is értékeltek, védésen ezt megvédtem, záróvizsgát szintén jól teljesítettem és megszereztem a hőn áhított diplomát.

2019. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!