Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Széchenyi István Egyetemen...

A Széchenyi István Egyetemen vagy a Pécsi Tudomány Egyetemen jobb a szülésznő képzés?

Figyelt kérdés

Itt van lassan a sorrend módosítás vége és még mindig nem tudom,hogy melyiket tegyem feljebb. Van esetleg személyes tapasztalatok? Leginkább az oktatás minősége a legfontosabb számomra . Tudom,hogy az Pécsi Egyetem Szombathelyen található,azonban külcsínre jobban tetszik,mint a Győri. Tudom,hogy nem a "csomagolás" a lényeg,de szerintem az is meghatározó. Van esetleg valakinek véleménye a kollégiumokról is?..bár ez már részlet kérdés. :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. júl. 3. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

A képzések minőségét nem tudom összehasonlítani. Viszont külcsínre a SZE rendkívül modern. Az új multikolit tavaly adták át, és most készült el egy új campus épület is.

A város is elég modern, szinte egy mini Pest (jó, enyhe túlzással).

Kollégiumból több is van. A központi a legjobb, ami közvetlen az egyetemen van.

2019. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Még egy szavazat a győri Széchenyi egyetemre. Én oda járok és csak jót tudok róla mondani. Viszont tesóm a Pécsre járt és hagy némi kivetnivalót maga után sok tekintetben. H érdekel, akkor privátban szívesen válaszolok további kérdéseidre.
2019. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
47%

NEHOGY PTE.

én itt kezdtem szeptemberben, de nagyon megbántam.

Olyan tanárok vannak, akik maguk se értik, hogy mi az anyag, a ppt-ből olvassák fel a komplex bio-kémiai folyamatokat, amik nem is kellenek később, csak is arra jó, hogy szórják ki az embereket.

Van pl egy élettan gyakorlat óra, ahol táblázatokat, néha ábrákat kell bemagolni szóról szóra, mert miniteszten kitakarnak egy kis valamit, és ha nem jól írod be, már nem jó. 10 ábrát kérdeznek, m80%-nak kell lennie.Van hogy egyszerre 3 tesztet írtunk, az 30 kérdés, nagyjából 60-70 ábrát kellett hozzá tudni.

Ugyanez anatómiával, bár az valamelyest könnyebb, mert valódi ábrák vannak, szervek, szövetek, stb.

Latinból 12 oldalas vizsga van, olyan szavakkal, kifejezésekkel, amik teljesen feleslegesek, mert szakmai latin nincs, vagy csak alig van benne, és azt 3., 4.- évben úgyis tananyag.

Anatómiából, élettanból, kórélettanból 3-3-3 zh-t kell megírni, ha valamelyiket bukod, és tuti hogy bukod, mert 80-90%os a bukási ráta, akkor egyetlen egy alkalommal javíthatod az összes elmaradt zh-t, ha nem sikerül valamelyik, csúszol egy évet, mert nem mehetsz vizsgázni.

Vizsgán együtt van az élettan-kórélettan, ha az egyiket bukod, a másikat is újra kell írni, most 92% bukott.

Meg maga az épület is, egyszerűen undorító. Omladozik a vakolat, repedezik a fal, minden elképesztően öreg, lepukkant, dohos. Nincs elég hely, sokszor kell nyomorogni kis termekben, akár pad nélkül, szerencse ha szék van. Egy épületben van a kollégiummal, ahol sűrűn megy el a víz, az egész épületben. Az ablakokat nem lehet normálisan becsukni, kicsi szobába van összetömörítve 5 ember. Siralmas ez az egész. Lehangoló. Oké, hogy ki kell szűrni a nem idevalókat, de azok is itt hagyják, akik emberileg alkalmasak, de egyszerűen nem tudnak gépekként berakni x mennyiségű táblázatot a fejükbe...

Én is át akarok menni innen az SZE-be, kérem aki tud, írjon arról, hogy ott milyen az élettan-kórtan tanítás, számonkérés, mert ez botrányos ami itt van.

2020. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egész PTE úgy botrány, ahogy van, másoktól is ezt hallani. Én is bánom már, hogy oda mentem gépészmérnökire, noha eredetileg Győr lett volna az elképzelés.
2023. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!