Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha idén érettségiztem le...

Ha idén érettségiztem le júniusban, meddig van tanulói jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha múlt hónapba érettségiztem le, és nem jelentkeztem sehová továbbtanulni, sem egyetemre, sem OKJ képzésre, akkor meddig van érvényes tanulói jogviszonyom? A diákigazolványom októberig érvényes, azt tudom. A jogviszonyom is addig érvényes? Diák munka miatt érdekelne.

2019. júl. 4. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Már nincsen, a diákot (elvileg) be is kellett volna vonnia az iskolának. De úgy tudom, tudnak adni igazolást (nem iskolalátogatásit, de valami hasonlót) az ilyen esetekre, bár a munkahely lazaságától függően a diákod is jó lehet nekik.
2019. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
A jogviszonyod megszűnt az érettségi bizonyítvány átvételének pillanatában, de 18/19-es tanévre érvényes iskolalátogatási papírral október 31.-ig vállalhatsz diákmunkát.
2019. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Augusztus 31-ig.
2019. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Ez az jelenti hogy ha bemegyek az iskolába, még igényelhetek iskola látogatásit, vagy már nem?

2019. júl. 4. 15:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Október 31, és igen, a mostani tanévre még igen, de azzal csak a nyáron tudsz dolgozni, ősztől féléves jogviszonyogazoló papírt kérnek az intézménytől ahol tanulsz. Ebben sajnos nem a munkahely dönt hanem az iskolaszövetkezet, ugyanis a fizetést ők küldik ki, és tőlük nem fogod megkapni ha nincs papírod.
2019. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak a nyárra szeretnék diákszövetkezetnél munkát vállalni, úgyhogy pont megfelel. Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 4. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak nem sikerült jó választ adni :)

A jogviszonyod az érettségi időszak utolsó napján szűnik meg (köznev tv), függetlenül attól, te melyik napon vizsgáztál.


Jogszabály írja elő, hogy az igazolványt be kell vonni, hiába pontozta le mindenki az első választ. Egy előírt adattartalmú, sorszámozott igazolást adunk ki helyette, aminek az érvényessége megegyezik a bevont igazolványéval, október 31. Ezt elfogadják az iskolaszövetkezetek.

2019. júl. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Felhívtam ma az iskolát és a diákszövetkezetet is. Az iskolában csak annyit mondtak hogy tudnak kiállítani iskola látogatásit így is hogy már leérettségiztem és nincs tanulói jogviszonyom.. Lehet rosszul tudják, vagy félre értettek, nem tudom. Miután bementem jövőhéten úgyis kiderül. A diákszövetkezetnél pedig azt mondták hogy október 31-ig tudok vállalni munkát.
2019. júl. 5. 15:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért, én nem ezt írtam?
2019. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy nem ezt írtad? Azért írtam le, hogyha valaki más rákeresne a jövőben erre, vagy éppen a helytelen információt hozzászólók le tudják vonni a konklúziót.
2019. júl. 5. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!