Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tavaly érettségiztem és...

Tavaly érettségiztem és jövőre fogom elkezdeni az egyetemet. Szerintetek keressek erre az egy évre egy ingyenes okj-t, hogy legyen hallgatói jogviszonyom vagy pedig keressek egy munkát?

Figyelt kérdés

2018. szept. 20. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Keress munkát inkább, bejelentenek és pénzed is lesz. Ha van egy éved akkor ebből a pénzből csinálj egy nyelvvizsgát vagy menj nyelvtanfolyamra, csinálj jogsit, stb. Képezd magad, de ne OKJ-s képzéssel. Fele kamu alibi, másik felét meg kiváltja a főiskolai képzésed ha kapcsolódó szakterület. Én ha látom hogy valakinek van 1-2-3 OKJ-ja egy olyannal szemben akinek 1 év tapasztalata van helyette (akárhol) akkor megy az OKJ-s a levesbe. Ha olyan helyre tudsz menni mint amit tanulsz majd (pl gyárba gépbeállító leszel majd szerzel egy diplomát, akár duális képzésben) akkor suli után azonnal van munkahelyed. Sokan lenézik, de kétkezi munkával bedolgozni magad nem szégyen, és előnyödre válhat. Még akkor is ha a pénz nem kell.
2018. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami jól esik, ahogy érzed. Pl nem tudom, be tudnád-e fejezni az egyetem kezdetéig az okj-t, de valszeg azért opció, mert be. Na szóval, hát szerintem , ha konkrét elképzelésed meg ilyen nincs benned, ami úgy kimondottan hajtana egy okj felé, akkor szerintem is sokkal inkább dolgozz; az okj ha nincs konkrét elképzelésed vele kapcsolatban, lehet, hogy energiapocsékolás lenne. Szóval szerintem is munka inkább.
2018. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Vagy pl nemtom, ha nem lenne szíved otthagyni adott esetben egy év után a munkáltatót, akkor lehet abba se feltétlenül jó belevágni. De mondjuk pl árut akár szerintem tölthetsz fel; vagy nemtom.
2018. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!