Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Egy jó...

Melyiket válasszam? Egy jó szakma vagy egy haszontalan (nak tartott) diploma?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem,elég jól sikerült (matek 3,töri 4,magyar 5,német 5,rajz 5).Az egyetemen andragógiát és szabad bölcsészetet jelöltem,mert ezek érdekelnek a legjobban az egyetemi képzések közül.Andragógiára szerintem fel is vennének,viszont amiket hallok erről a szakról,az elég kiábrándító (büfészak,nem lehet vele elhelyezkedni stb...).Viszont szakmák is nagyon érdekelnek,mostanában főleg a szakács szakma.Szerintem ezt is tudnám szeretni és el is lehet vele helyezkedni,meg ha jó helyre kerülnék,meg is fizetnének.De attól tartok,hogy később talán szükségem lenne egy diplomára és akkor már nem vennének fel egyetemre.:( Szerintetek melyiket válasszam??Azt ne mondjátok,hogy hallgassak a szívemre,mert mind2 dolog nagyon érdekel!:D Mindenféle vélemény,tanács érdekel!!
2010. júl. 10. 20:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kint van felvi.hu-n. A plusz pontos résznél, ahol a nyelvvizsga, és a többi...


[link]


Ott van. Ez technikusiba megy. Egyik ismerősömnek is volt szakképzője, estin érettségizett, és mondta,hogy ér pontot a cukrász.

2010. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ér pontot, de ha andragógia szakra megy, akkor úgy tudom h nem
2010. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azt azért ne felejtsétek hogy nem feltétlenül azzal foglalkoznak az emberek amilyen szakon végeztek az egyetemen.Pl a jogászok nagy része manapság már nem is ügyvéd ügyész bíró hanem egyéb munkakört lát el.Nem azért tanulnak sokan ilyen furának hangzó tárgyakat mert abban a körben akarnak elhelyezkedni hanem hogy ha munkát keresnek tudjanak azzal érvelni(nem is eredménytelenül)hogy hát mégiscsak diplomás vagyok.
2010. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én most végeztem andragógián, és el tudtam helyezkedni...:S

Protekció nélkül..

De hogy még piacképesebb legyen a diplomám,most megyek mesterképzésre is:d

Sztem az a baj,h.keveset tudnak erről a szakról.Én a 3 évem alatt megszoktam h.lenéznek,(büfészak-beszólások stb)de már nem érdekel.Én beleadtam a tanulmányaimba a maximumot.Nem érdekel ki mit mond a végzettségemről.A legjobb h.főleg azok kritizálnak,akik 10 mondatot nem tudnak az andragógia szakról mondani...:S Mindegy.


Ha viszont érdekel a szakács szakma, akkor válaszd azt,elég piacképes és még külföldön is használható!!Egyetemre/fősulira később is mehetsz.(levelezőn pl.)

2010. júl. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Valószínű,hogy az lesz!:)
2010. júl. 11. 14:06
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen szakács!! Azokra mindig szükség lesz! Andragógia egy 0, semmire nem mész vele, ezen ne gondolkozz!
2010. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!