Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy angol +...

Mi kell ahhoz, hogy angol + magyar szakos középiskolai tanár lehessek?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretném elkezdeni a továbbtanulást, jelenleg dolgoznom kell. Emelt szintű érettségim van angolból és magyarból is, valamint angolból egy C1-es nyelvvizsgám. Ha jól értelmeztem a felvi.hu-n a követelményeket, ha pl. jelentkezem az ELTE osztatlan tanári képzésére, általános iskolai tanárnak kell jelentkeznem, de utána rögtön átjelentkezhetek? Valaki tudna segíteni, elmagyarázni, hogy pontosan hogy működik az egész? Köszönöm előre is!
2019. júl. 17. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell átjelentkezni. Harmadik èv végén döntöd el, hogy általános iskolai vagy gimnáziumi tanár leszel. Gimnáziumi esetén plusz egy évvel számolj!
2019. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Én most végeztem az osztatlan szakon pont angol-magyar szakon. A képzés sokáig ugyanaz, tényleg csak később kell eldönteni, hogy maradsz-e még egy évet, hogy középiskolai tanár legyél (amivel taníthatsz általános iskola felső tagozatában is). Én még az 5+1 rendszerben végeztem (5 év egyetem, 1 év gyakorlat), de úgy hallottam, ezt le fogják vinni 4+1-re. De itt meg kell szokni, hogy semmi nem úgy működik, mint egy normális szakon, de a kezdeti évek során még ezzel úgyse kell törődni. 😊
2019. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!