Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik az érettségi?

Hogyan működik az érettségi?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, és számos megválaszolatlan kérdésem van:

1. Az adott tantárgy írásbeli és szóbeli részére is vannak előre meghatározott tételek?

2. Összességében mindig ugyanazok a tételek vannak, és az összeállítás változik csak (tehát van mondjuk 60 tétel, és abból van 20, ami kiválasztanak)?

3. Egy tételen belül is vannak kisebb egységek, vagy a tétel megnevezése egészében lefedi a mögöttes tartalmat?

4. A szóbeli és az írásbeli tételei ugyanazok, vagy különböznek?

5. Körül-belül mennyi az adott mennyiség, amit egy tétellel kapcsolatban tudni kell (1-2-3 oldal)?


A válaszokat előre is köszönöm! :D



2019. máj. 31. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a szóbelire adnak meg tételeket, az írásbelin témakörök vannak, ezeket megtalálod az oktatás.hu-n.


Középszinten a szaktanárod, emelt szinten az oktatási hivatal állítja össze a tételsort, úgy tudom, hogy minden évben 2-3 újnak kell benne lennie, tehát nem lehet minden évben ugyanaz.


A tételcímek lefedik magát a témát, de ezen belül persze lehet kisebb témakörök, amikre ki kell térni, ezeket majd látni fogod.


2-3 oldal bőven elég egy tételhez. Sőt, nekem volt olyan tételem, azt hiszem nyelvtanból, amiből csak 1,5 oldalam volt és teljesen megfelelt. A lényeg legyen benne: vezesd fel a témát, fejtsd ki a fontosabb fogalmakat, szakkifejezéseket, legyél tisztában a tétel tartalmával a tárgyalásban, majd zárd le.

2019. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Nem, magyarból pl írásbelire nincsenek. Matekból és töriből is csak témakörök. Szóbelire középszinten magyar-töri tételeket ad a tanárod, azok elég konkrétak. Nyelvekből kissé tágabb a kör.

2. Iskolánként asszem 20%ot kell évente változtatni a szóbeli tételeken. Az írásbeli 2017 óta ugyanaz.(Nyilván aminél ez releváns, töri pl.)

3. Lehetnek kisebb egységek. Pl. Magyarország nemzetiségei 1945-napjainkig, az több kisebb korszak.

4. Kb ugyanazok, sok az átfedés.

5. Középszinten 10-15, emelten 20 percet kell beszélni. Innentől csak betűmérettől függ. :)

2019. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1. szóbelin igen (közepen a tanárod állít össze 20-at, emelten központilag adják ki, írásbelin nincsenek tételek, bármit kérdezhetnek)


2. nem, közepen mint mondtam van mondjuk 20 tétel amit tudni fogsz, mert otthon kidolgozod és azokból húzol majd


3. emelten igen, a szóbeli tételek igazából témakörök, szóval majdhogynem bármire rákérdezhetnek


4. írásbelire nincs tétel, mint mondtam, ott bármit kérdezhetnek (de az oktatás.hu mindig kiírja az aktuális követelményeket)


5. ez változó, közepen elég 1-2, emelten több is lehet, mivel ott nem tudod a témakörön belül mire kérdeznek, és ezért ugye meg kell tanulni mindent


remélem segítettem:)


5.

2019. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5. ez változó


(bocsi lemaradt)

2019. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ajj megint én bocsi nem is maradt le :D:D hülye vagyok
2019. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :D
2019. máj. 31. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!