Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az Origos...

Ti mit gondoltok az Origos nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Német b2-es szinten fogok nyelvvizsgázni de azt hallottam hogy sokan lenézik az Origos nyelvvizsgát. Azt tudom hogy külföldön nem fogadják el, de nekem nincs is szándékom kimenni. Ezért gondolom úgy, hogy nekem ez megfelelő lenne. De azt sem szeretném, ha utána megbannam mert gondot okozna. A normális válaszokat előre is köszönöm:)

2019. júl. 18. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért okozna gondot? Ki nézi le??? Sose hallottam még ilyet.


3 nyelven is vizsgáztam ott, jó hely, szerintem.

2019. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%

Angolból jött szóba pár éve, de szerintem gyenge, színvonaltalan volt a B2-es feladatsor, pláne amiatt, hogy MAGYARUL kellett válaszolni MAGYAR kérdésekre. Hát basszus, ha gőzöm nincs a szövegről, már akkor is lesz fogalmam róla a magyar kérdések miatt. Ez nem túl életszerű. A fordítás, na az meg viszont aránytalanul nehéz volt a többi feladat színvonalához képest, nekem pl egy komplett Kennedy-beszéd részletét kelett lefordítani. De így is 90% lett, holott marha gyenge volt a tudásom. Pár hónap további készülés után tettem Euroexamet, az csak 72% lett, azzal a tudással sanszos, hogy nem is sikerült volna, amivel az Origo meg ilyen magas volt. A felkészítő tanfolyamukról sem tudok sok jót mondani.

Viszont ha egyébként erős a tudásod és csak a papír kellene meg nem készülsz külföldre, akkor teljesen jó. Itthon ugyanolyan értéke van, mint bármelyik másiknak és a lényeg úgyis azon van, hogy használni tudd a nyelvet (csak sok munkahely emellé elvárja a konkrét papírt is erről).

2019. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!