Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvekből tanuljak...

Milyen könyvekből tanuljak kémia és biológia EMELT szintű érettségire?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem. Eddig középszinten tanultam e 2 tárgyat. Nem terveztem nyárra semmi komolyabb programot, inkább tanulással tölteném. Szerintetek jövő év májusáig megtanulható ennyi minden középről emelt szintre? 430-440 pont kellene, ha nem több, hogy felvegyenek egyetemre. A fontosabb kérdés ugye, hogy mely könyvekből lenne érdemes készülnöm. Tudom, tudom feltették már korábban ezt a kérdést, de már jó pár évvel ezelőtt, ezért nem tudom, hogy még alkalmasak-e a mostani érettségi felkészítésére.

2019. jún. 15. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mozaik tankönyvekben külön van jelölve az emelt tananyag, nekem nagyon bevált! (az összes többi tankönyvüket is imádom)
2019. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kémia a kétszintű érettségire

Kémia feladatgyűjtemény a kétszintű érettségire

Ötösöm lesz kémiából

Ezekben gyakorlatilag minden benne van, ami kell, leszámítva a kísérleteket. Azokat külön meg kell tanulni!!! +van néhány apróbb dolog, de ezeket netről olvashatod hozzá.


Biológia már kicsit nehezebb. A Szerényi-Fazekas Biológia I-II kötetekben MINDEN benne van, ami kellhet, sőt annál sokkal több. Ezek egyáltalán nem érettségi-központúak. Gondolom orvosira/fogorvosira/állatorvosira készülsz. Szóval ez talán túlzás (a két kötet összesen 1166 oldal...)

Gál Béla Mozaik sorozata tényleg jó, de kicsit hiányos (az ábrák kiválóak). Nagy Etele tankönyvét is tudom ajánlani.

2019. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kémia: Én Villányiból készültem főleg. Annak tankönyvéből és munkafüzetéből. A munkafüzet számolásai ugyanolyanok, mint amiket érettségin kérdeznek. Az ötösöm lesz kémiából számolást gyakorló könyvet csak akkor ajánlom, ha nagyon nem megy a számolás. Abban lépésről lépésre tanulhatod meg a számolás rejtelmeit. Viszont nem igazán olyan típusokat kérdeznek érettségin.

A Mozaikos kémia könyvet én személy szerint nem szerettem. Túl sok benne a rizsa, és az olyan anyag, ami nem is kell.

Biológia: Mozaikos tankönyvek nagyon elavultak. Max a képek miatt érdemes megvenni, mert azok tényleg jók benne, de kb. ennyi, másra nem jó. Én a Mándics féle egykötetes könyvből tanultam, ami követte végig a követelményrendszert.

Jó tanács: a követelményeket mindekét tantárgyból dolgozd ki. Hosszadalmas, viszont így nem kérdezhetnek olyat, amit nem néztél meg.

Másik: Csináld meg az összes eddigi érettségi feladatlapot mindkét tantárgyból úgy mintha érettségiznél. Ennél jobb gyakorlási módszer nincs.

Sok sikert!

2019. jún. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. jún. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!