Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-tól a pontszámítás...

2020-tól a pontszámítás hogyan alakul ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Üdv!


Érdeklődni szeretnék a 2020-as pontszámítással kapcsolatban.


Az érettségi eredményeim amiket beszámítanak egy általam kinézett szakra:

Informatika (emelt) 85% - meglévő

Angol (közép) 80% - meglévő


Ezen kívül van már egy B2-es angol nyelvvizsgám is.


---


Angol (emelt) ~ 60% - tervben


---


Abban az esetben, ha angol nyelvből újra érettségi vizsgát tennék emelt szinten, akkor hogy alakulna a pontszámítás?

Elvileg az emelt angollal teljesítem az emelt szintű érettségi bemeneti követelményt, illetve tudtommal 60%-nál középfokú nyelvvizsgával egyenértékű, tehát a másik követelményt is teljesítem.

(Tegyük fel 60%-ra sikerül, ezért jár +28p a már meglévő nyelvvizsgám miatt, illetve +50p, mivel így két db emeltem lesz, az egyik az csak követelmény, viszont a másikért már jár a plusz 50 pont).

Viszont ha ez csak "bemeneti követelmény", akkor pontszámításnál is az muszáj emelt angol %-os eredményével számolnom, vagy azzal is lehet ami jobban sikerült (nálam ez a 80%-os középszintű angol érettségi lenne)


[link]


7. kérdés..


Ugyanez a helyzet, csak nálam ugye az angollal. Elvileg így mindkét feltételt teljesíteném, viszont valami nem egészen világos számomra:

Teljesítem a 2 feltételt, viszont akkor a 60% emelttel kell számoljam a pontokat, vagy a már meglévő középszintű 80%os angollal is lehet?


Tehát:


60% emeltsz. angol -> Mindkét követelmény teljesítve (emelt, nyelvismeret)

(Viszont akkor többletpont nem jár, mivel ezzel csak a követelményeket teljesítem)


Két tárgy duplázva:

85% emeltsz. infó -> 170p + 50p (mivel ez a 2. emelt) = 220p

80% középsz. angol -> 160p


B2 nyelvvizsga: 28p


Ezzel így akkor 408p lenne a vége?


Nem tudom mennyire zavaros amit ide leírtam, de remélem tud valaki segíteni ezzel kapcsolatban.

Előre is köszönöm.



2019. júl. 20. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem nem és nem. Ott kezdődik, hogy ha már van egy angol nyelvvizsgád B2, akkor nem lehet mégegy.. Van és kész, tök mindegy milyen az emelted, nem kapsz mégegyet. Mi értelme lenne, valaki beállítana 20db angol nyelvvizsgával?... :D

Olyat meg nem játszhatsz, hogy van egy közeped, csinálsz egy emeltet, bezsebeled az 50 pontját, de a közép pontjaival számolsz.. Ha akarod az 50 pontot akkor emelt pontszáma számít.

Szóval feltételezve, hogy van egy emelt 85% infód, emelt 60% angolod, és egy nyelvvizsgád:

85*2+60*2+50=340

2019. júl. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értelek, viszont a 7. kérdésnél pont ez volt, hogy


A jelentkező diák rendelkezik egy B2 típusú államilag elismert nyelvvizsgával német nyelvből. Ebből a

nyelvből (német) elmegy emelt szintű érettségire, amelyet 65%-ra teljesít. Jár-e neki 28 többletpont az

államilag elismert B2 típusú német nyelvvizsgáért, amelyet korábban megszerzett?


Válasz:


Jár neki a 28 többletpont német nyelvvizsgáért.

A bemeneti 2 feltételt az emelt német érettségivel teljesíti.


Most akkor ez hogy van? :D

Vagy ez valami kitalált-nem hivatalos írás?

2019. júl. 20. 02:14
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ha akarod az 50 pontot akkor emelt pontszáma számít."

Ha akarnám se járna, nem? :D mivel lesz 2 emeltem így összesen, viszont ebből az egyik az csak a követelmény, alapból nem jár semmi, a másodikra meg tudtommal jár.. és ha a második nálam az infó emelt?

2019. júl. 20. 02:17
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdés-válaszos dolog alapján hogyha van emelt angolod+ nyelvvizsgád is,akkor jár a +28 pont. ( Mondjuk ez nekem hülyeségnek tűnik...akkor menj el mégegy Angol nyelvvizsgára és meglesz a 40(?) xD)

Arra a kérdésedre, hogy az angolt közepén szamolhatod-e nem tudom a választ.

2019. júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség, de úgy ez az egész hülyeségnek tűnik, főleg ha tovább nézed a kérdéseket.. Én már azt se tudom mi van :D csak azért nem mindegy, hogy jár-e pont mert akkor feleslegesen nem mennék emeltre..
2019. júl. 20. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Komolyan egyetemre akarsz menni ha a pontszámítással is problémád akad?
2019. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem értelek, hogy hogyan keverted ide a németet, arról a kérdésbe nem írtál. Ha angol nyelvvizsgád van, és németből emeltezel 60%+-ra, akkor nyilván jár a + 28 pont.
2019. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!