Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Kb mennyiből...

Egyetemisták! Kb mennyiből jöttök ki egy hónapban?

Figyelt kérdés

Kaja, utazás kollégium/albérlet stb? Esetleg várost is írhatnátok, hogy hol tanultok.


Remélhetőleg most megyek egyetemre és jó lenne tudni, hogy nagyjából mire is számítsak ezen a téren. (állami)



2019. júl. 20. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg te is leírhatnád, hogy hova készülsz és hogy kolis leszel-e vagy albérletet akarsz.

Ha utóbbit, akkor nagyon városfüggő az ár. Bp-n és nyugatabbra nagyon drágák (pl. 80-90 alatt nem tudsz albérletet találni a fővárosban, lakótárs alapon pedig olyan 60 ezer, ami szintén nem kevés). Javaslom a jófogást, már csak tájékozódás céljából is.

Ha koli, az egyetemfüggő, de nagyjából 10-20 ezer közt van. Debrecenben pl. valami 18 ezer, ha jól emlékszem (2 ágyas, szép felújított, saját fürdős szobával), de tudom, hogy SZTE-n ettől kevesebb(ért is van), a fővárosban szintén (de ezek a kolik gondolok itt ELTE-s koleszokra, elég rossz állapotban vannak és nem mérhetők a debrecenihez).


Az egyéb költségeidet nagyban meghatározza, hogy milyen életvitelt folytatsz. Pl. mennyire eszel egészségesen. Nyílván ha valaki zsemlén meg szalámin él egy hétig + abból, amit elvitt otthonról, az nem költ sokat étkezésre. Életvitelhez sorolom a bulizást, egyéb kikapcsolódást, aztán van a ruházkodás (ezrkre mennyit szánsz, jársz-e heti szinten bulikba, milyen gyakori a mozizás, éttermezés stb). A tömegközlekedés is pénz, Bp-n a diákbérlet 3500 körül van, máshol kevesebb, akár egy ezressel is.


Bizonyos szempontból a szak is számít, mert vannak, ahova elég jelentős költséget jelentenek a könyvek beszerzése is (pl. orvosin Sobotta atlasz elég húzós), illetve egyetem szempontjából az SZTE-n van jegyzettámogatás és ingyenes a tömegközlekedés.

Meg azt sem mondtad, hogy mennyi km-re laksz és milyen gyakran szeretnél hazalátogatni.


Remélem belátod, hogy teljesen irreleváns lenne a számodra, ha valaki itt Szolnokról érkezett SZTE kollégistaként leírná, hogy ő havi 30 ezerből kijön, ha te monduk az ország keleti feléből Bp-re készülsz, albérletbe.

2019. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb 60 ezer
2019. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én viszonylag spórolós vagyok, kaját is szoktam néha otthonról hozni, nem rendelek se pizzát, se drága áruházakban nem vásárolok. Utazással, kolival, szórakozással együtt úgy 50k egy hónap. Pályázz meg ösztöndíjakat, ellenkező esetben a szüleid haja konkrétan égnek fog állni, minden hónapban vannak váratlan kiadások még pluszban.
2019. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én eddig Pécsen a Szalay kollégiumban laktam. Ez havi 9300 ft-ba került. Pályáztam szoctámra is, aminek változnak az összegei félévente, de nagyjából 13-18 ezer ft között szoktam kapni (ha van rá lehetőséged, szerintem te is pályázz rá. A küörülményidtől függően nyílván másabb összeget fogsz kapni) + még Bursára pályáztam, abból havi 6000 ft jött (egyik felét az önkormányzat, másikat az intézmény állja, azt pontosan már nem tudom hány hónapra kapod (azt hiszem második félévtől lehet rá pályázni).

Az év eleji beruházásokon kívűl (konyhai eszközök, tisztélkodó szerek, takarító eszközök stb..) szerintem heti egy 10-es elég. Mivel én nem élek nagy lábon, és magamnak keresem meg a "napi betevőt" egyetem mellett, így igyekszem ennél is kevesebből kijönni :)

2019. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, csak kíváncsiságból nyitottam meg a kérdést, de aztán mégis úgy döntöttem, elmesélem. Nekem volt olyan félévem, amit egyetlen fillér nélkül (idősödő hölgyeknél) húztam ki. :-))
2019. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb. havi 60k az ösztöbdíjam, nem mindig elég (mindent ebből fizetek).
2019. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. 60k/hó (koli+kaja+utazás)
2019. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!