Ezt hogy kell megoldási? (12-x) * (2x+3) * (3x-8) =0 2 [4-5 (3x-5) ]=60-15x


2019. szept. 1. 21:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérlek fonots
2019. szept. 1. 21:51
 2/6 anonim ***** válasza:

(12-x) * (2x+3) * (3x-8) =0


a szorzat legalább egyik tagjának 0nak kell lenni, tehát:

12-x=0 azaz x=12

2x+3 = 0 azaz x= -1.5

3x-8=0 azaz x= 8/3


a másikat akkor írom le ha megígéred hogy nem hagsy többé ilyet ilyen későre.

rossz lesz a továbbiakban, hidd el. stresszes. nem jó neked :)

2019. szept. 1. 22:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben és köszi :)
2019. szept. 1. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:

2 [4-5 (3x-5) ]=60-15x


8 -10(3x-5) = 60-15x

8-30x +50 = 60 -15x

58-30x = 60-15x


58=60+15x

-2 = 15x

x = -2/15

2019. szept. 1. 22:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom
2019. szept. 1. 22:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szivi :)
2019. szept. 1. 22:29