Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan szoktatok jegyzeteket...

Hogyan szoktatok jegyzeteket készíteni hosszabb anyagokból?

Figyelt kérdés

Minden héten fel van adva az egyetemen egy kurzuson 60 oldalnyi olvasnivaló.

Ezekből kötelező 2 oldalnyi jegyzetet kiírni és beküldeni.


Hogy csináljam, hogy ne unjam szét magam, tudjak koncentrálni?



2019. szept. 7. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
2 oldalt írni nagyon egyszerű. Nem is kell hogy össze függjön meg helyes legyen minden hisz ez jegyzet és az a lényeg hogy te értsd. Tehát ez nem nyelvtan óra.
2019. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon nevetek azon, hogy jegyzetelés házi feladatot adnak egyetemen :D


Ha nem tudod rávenni magad, hogy együltőhelyedben kijegyzeteld, akkor szerintem naponta jegyzetelj ki 12 oldalt. Ez nem olyan sok, és így 5 nap alatt megvagy vele, szóval ha becsúszik egy buli/rohadtul nincsen kedved hozzá egyik nap, akkor se úszol el vele teljesen.


Találj hozzá egy zenét, lejátszási listát ami nem tereli el annyira a figyelmed, de azért szereted annyira hogy ne mássz a falra ha meghallod.

Én általában tanuláshoz lofi streaminget szoktam hallgatni youtubeon, és már kb pavlovi reflexként belekerülök a flow állapotba ha meghallom, annyiszor segített már a hosszú tanulós/jegyzetelős sessionökben.


És próbáld a jó oldlát nézni: a tananyag nagy részét már átnézted vizsga előtt és lesz egy saját készítésű jegyzeted, amivel könnyen felkészülhetsz a vizsgára!

2019. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!