Bemenő dolgozat következik és megkaptuk a kérdéseket, valaki tud segíteni?


2 Feladat van ami nem megy. Az első:

Határozd meg azt a számot amelynek 55%-a 176!

2. Feladatról itt egy kép. Aki segít annak nem tudom, én esküszöm adok valamit.. Az elsővel még próbálkozok lehet menni fog, de az első... Lehetetlen.

[link]



2019. szept. 8. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
320-nak 55%-a 176
2019. szept. 8. 18:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1.)

Ha a 176 az 55%, akkor az 1% a 176 55-öd része, azaz 3,2.

A 100% pedig az 1% 100-szorosa, vagyis 3,2*100= 320.

Vagy

x * 0,55 = 176

x = 176 / 0,55

x = 320


2.

A) A négyzetek azok mik? Műveleti jeleket kell beléjük írni? Akkor viszont kéne az eredmény.


B)

A zárójelben levő törteket közös nevezőre kell hozni. A legkisebb ilyen szám a 12, de ha nem tudsz legkisebb közös többszöröst számolni, akkor össze is szorozhatod őket.

Ha a nevező 12 lesz, akkor ugyanolyan arányban kell változtatni a számlálót is, amilyenben a nevező változik:

9/12 - 8/12 + 6/12 lesz, ami 7/12. Ezt kell osztani 5/8-al.

7/12 * 8/5 = 56 / 60 = 14 / 15

2019. szept. 8. 19:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem oda írni, a négyzet az a szorzás.
2019. szept. 8. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És mi értelme annak, hogy most megoldották helyetted? Nyilván fel akarják mérni a tudásodat, mire lehet építeni. HA átvered a tanárt, neked lesz rosszabb.
2019. szept. 8. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

#4: Ugyanez jutott nekem is eszembe.

Kérdező: ha ez alapján csinálod meg, nem de nem tudod magadtól, ha csoportbontásban lesztek, bekerülsz az erősebb csoportba...

2019. szept. 8. 21:03