2,1 (21) tizedes tört. Hogyan tudom átalakítani rendes törté?

2019. szept. 11. 14:43
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
43%

2,1: kettő egész egy tized.

A kettő az 20 tized. Összesen akkor 20+1=21 tized.


21/10


És itt még egyszerűsíteni sem lehet.

2019. szept. 11. 14:51
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a kérdező inkább a 2,12121212121... tizedestörtre gondolt (legalábbis a (21) erre enged következtetni). Ebben az esetben;


Tegyük fel, hogy a keresett szám A, tehát A=2,1212121... . Ezt az egyenletet szorozzuk meg 100-zal:


100*A=212,1212121..., majd vonjuk ki egymásból a két egyenletet:


99*A=210, és azért, mert látható, hogy a tizedesvessző után mindkét egyenletben ugyanannyi van, így azok különbsége 0 lesz (valójában azért 100-zal szoroztunk, hogy így legyen). Innen egy egyszerű osztás után


A=210/99 lesz, ami még egyszerűsíthető 3-mal, így 70/33 lesz belőle.

2019. szept. 11. 17:21
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
#2 igazad lehet. A zárójelest nem is néztem.
2019. szept. 12. 07:27