Fontos, kémia! Mi a számolás menete és az eredmény?


-Számítsátok ki három mól hidrogénatom tömegét!

1.Hány mól hidrogénmolekula képződik három mól hidrogénatomból?

2.64gramm oxigéngázban hány darab oxigénatom és oxigénmolekula van?

3.280 gramm nitrogén hány mól?Mennyi molekulát tartalmaz?


2019. szept. 13. 05:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek annyira egyszerű kérdések, hogy te is meg tudod oldani. Melyik részt nem tudod?
2019. szept. 13. 07:02
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Tömeg/Móltömeg(6*10^23 db atom tömege) = Mólmennyiség

Így lesz m tömegből x mól atom vagy (x/2) mól kétatomos molekula

1. 3 H = 1,5 H_2

2. m_O = 16 g. Emiatt 64 g O = (64/16)*6*10^23 db O = (1/2)*(64/16)*6*10^23 db O_2

3. 280 g N = (280/14) mól N = (280/14)*(1/2)*6*10^23 db N_2

2019. szept. 13. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
ebből nem fogja tudni:)
2019. szept. 13. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor részletesen:


1. Hidrogémolekulából (H2) 1,5 lesz 3 mol hidrogénből,


2. 64/16=4 mol oxigén atom van (6x10^23 db egy mol) és 2 mol oxigénmolekula (o2)


3. 280g Nitrogén 280/14=20 mol nitrogén (14g/1 mol N), ami 10 mol nitrogén molekula (N2)

2019. szept. 13. 11:31