Egy test töltése -1,7 µC. Hány elektront kell eltávolítani róla ahhoz, hogy töltése 7,9 µC legyen?


2019. szept. 15. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
A töltéskülönbség: 7,9-(-1,7)=7,9+1,7=9,6 mikroC=9,6*10^-6 C. 1 C az 6*10^18 elektronnal egyenlő, vagyis 1 mikroC az "csak" 6*10^12 elektront jelent, mert 18-6=12. Ezt kell még megszorozni 9,6-tal: 9,6*6*10^12=5,76*10^13 db elektron.
2019. szept. 15. 20:07