Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt az angolt házi feladatot...

Ezt az angolt házi feladatot hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Make quesrions and true answers. Use short answers if possible.


1.you/go to school Last Monday?

Q:

A:


2.Mozart/play the piano?

Q:

A:


3.What/Tolkien/write?

Q:

A:


4.Where/you/go last summer?

Q:

A:


5.JK Rowling/draw comics?

Q:

A:


6.What time/you/go to bed last night?

Q:

A:


7.it/rain yesterday?

Q:

A:


2019. szept. 16. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdést (Q) csinálsz a felsorolt szavak segítségével majd választ (A) adsz. Elég hülye feladat.
2019. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, de kell bele valami szavakat írni? Vagy van így értelme? Én nem tudom ezt hogy kellll
2019. szept. 16. 18:56
 3/7 chtt ***** válasza:
100%

Ja, tényleg hülye dolog a kérdésszerkesztést gyakoroltatni. Hová süllyed ez a világ! :(


Kedves kérdező, úgy látom, a múlt időt kell gyakorolnod, s mivel a segédige (DID) után az ige első (szótári, azaz amit itt is látsz) áll, igazából nem lesz nehéz dolgod. ;)

Ha nincs kérdőszó, a mondat elejére rakod a did szócskát:

Q: Did you to school last Monday?

A: Yes, I did. / No, I didn't. (attól függően, hogy voltál-e vagy sem)

Ahol kérdőszót látsz, a kérdőszó után rakod be a segédigét, és ott nem tudsz "Yes, I did. / No, I didn't."-féle rövid választ adni. Pl.:

Q: What did Tolkien write?

A: The Lord of the Rings. - röviden

A: He wrote "The Lord of the Rings" - ha a múlt időt is gyakorolni akarod.

Remélem, tudtam segíteni valamicskét. Jó gyakorlást!

:)

2019. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Abból a szempontból hülye dolog hogy ezek szerint annyit nem tanítanak neki hogy tudná hogy mi a feladat. Először a tanárnak kellett volna az iskolába gyakoroltatni hogy egy ilyen egyszerű feladatot ne a gyakorikerdesek.hura kelljen feltenni.
2019. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 chtt ***** válasza:
100%
Igazad van, dem tudhatjuk, gyakorolták-e vagy sem. :) Tanár vagyok, tudom, nem egyszer tapasztalom, hogy mily hiába gyakorlunk... :'(
2019. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen gyakoroltuk de csak ma és nem nagyon tudtam figyelni órán beteg vagyok nagyon
2019. szept. 16. 20:52
 7/7 chtt ***** válasza:
100%
Mielőbbi gyógyulást néked! :)
2019. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!