Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi történik egy kondenzátor...

Lili119 kérdése:

Mi történik egy kondenzátor kapacitásával, ha lemezeinek felületét az ötszörösére növeljük? Vagy ha lemezeinek távolságátád a háromdzorosára növeljük?

Figyelt kérdés

2019. nov. 12. 21:40
 1/7 A kérdező kommentje:
*lemezeinek távolságát
2019. nov. 12. 21:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megváltozik.
2019. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
82%

Első kérdésre:

Ha a lemezek felülete ötszörösére nő (és a lemezek közti távolság nem változik eközben) akkor egyértelmű hogy a kapacitása is ötszörösére nő.


Ha a távolságot növeled akkor csökken a kapacitás.

Kétszeresnél felére, háromszorosnál harmadára.


[link]

'Párhuzamos fegyverzetű'kondenzátor

Képlet:

c=ɛ*A/d


Mindez persze csak síkkondenzátorra értendő!

2019. nov. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dellfil ***** válasza:
81%

Ha a - távolságukat nem változtatva - a felületüket ötszörösére növeled, akkor a kapacitásuk ötszörösére nő.

A lemezek felületét nem változtatva, de a távolságukat háromszorosára növelve a kondenzátor kapacitása harmadrészére csökken.

Tehát: 1. Ha a felület nő, kapacitás nő.

2. Ha a lemezek távolabb kerülnek, kapacitás csökken.

Gondolom suliba kell, és úgy tűnik nem érdemes belemennem a részletekbe. De szólj, ha bővebben kell. :)


dellfil

2019. nov. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen suliba kell. Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)
2019. nov. 13. 04:34
 6/7 dellfil ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező az "off"-ért: :)

Nagyon szeretnék részletes(!) indoklást kapni, hogy mi hibát találtatok az én, és tanult kollégám EagleHUN válaszában.

Mindig szeretek Újat tanulni, ezért kérem részletesen magyarázzátok el nekem a tévedésem/sünk forrását.


dellfil

2019. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem találtam semmi problémát nem tudom mire gondolsz. Inkább nagyon örülök annak, hogy válaszoltál. Nagy segítség volt😊
2019. nov. 14. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!