Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irna valaki nekem mondatot...

Irna valaki nekem mondatot amiben van ige és álitmány?

Figyelt kérdés
Kérlek benneteket🙏felpontozlak titeket ha csak 5 irtok az is jó csak legyen meg a 10

2019. nov. 14. 18:21
1 2
 11/15 BringaManó ***** válasza:
100%

Szakadok!...


(ez is egy olyan :-)

2019. nov. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ok.

Nyisd meg ezt az oldalt:

hu.wikipedia.org

Nyisd meg a kiemelt cikket, kezdd el olvasni. Válogass ki belőle mondatokat. Kell, hogy legyen benne tíz ilyen.

Vagy, ha nem a Wikipédiát akarod használni, akkor kérj itt véletlen kérdést, és a leírásból, meg a válaszokból válogasd ki a mondatokat.

2019. nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, az egyik válaszoló azt irta hogy az ige maga az álitmány és én irtam el, de ezt a tanárunk mondta hogy igy irjuk
2019. nov. 16. 12:37
 14/15 A kérdező kommentje:
A 9-es válaszolónak ment a zöldkéz🤗
2019. nov. 16. 12:37
 15/15 anonim ***** válasza:
Van ige ÉS állítmány: ennek így nincs értelme! Nem lehet ige ÉS állítmány. Nyilván azt mondta, hogy igei állítmány! (Vagyis nem névszói.)
2019. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!