Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket leírja nekem valaki...

Ezeket leírja nekem valaki röviden légyszi?

Figyelt kérdés

Írja le, mit ad meg a határozott integrál. Magyarázza el, hogyan írható fel a határozott integrál Riemann-féle összegek határértékeként. Írja fel a NewtonLeibniz képletet és adja meg a benne szereplő szimbólumok jelentését.


Írja le, milyen képlettel számítható ki a mechanikai illetve a termodinamikai munka állandó erő illetve állandó nyomás esetén. Hogyan és milyen képlet szerint számítható ki a munka integrálás segítségével akkor, ha az erő illetve nyomás nem állandó? Rajzolja fel, mely grafikonok görbe alatti területeinek felel meg a két munka-típus.


Mit nevezünk differenciálegyenletnek? Magyarázza el mit jelent egy differenciálegyenlet általános és partikuláris megoldása. Írja fel egy szeparábilis differenciálegyenlet általános alakját és vezesse le, milyen lépéseken keresztül lehet megoldani.


Definiálja és értelmezze az alábbi fogalmakat: reakciósebesség, reakciórendűség, sebességi egyenlet, sebességi állandó (reakciósebességi együttható), felezési idő.

Adja meg az A → P típusú, unimolekuláris, irreverzibilis, nullad-, első-, és másodrendű reakció sebességi egyenletének differenciális alakját. Vezesse le a fenti reakciók sebességi egyenletének integrált alakját.

Írja fel az A + B → AB típusú irreverzibilis és az A + B ↔ AB típusú reverzibilis másodrendű reakció sebességi egyenletének differenciális alakját..



2019. nov. 16. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most te azt várod el, hogy írja le neked valaki legalább fél évnyi egyetemi anyagot röviden?

Egyáltalán hogy szeretnéd ezt röviden? külön a kérdéseidre több száz oldalas könyvek vannak.

2019. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A matekos részhez javaslom a mateking honlapot, nagyon király és érthetően magyaráz. Az utolsó három bekezdés meg egy szép kis fizikai kémia, ehhez Atkins: fizikai kémia c. 3 kötetes könyv az ajánlott irodalom. Amúgy se nagyon tudunk itt gyakorin Neked differenciál-egyenleteket meg integrálokat írni...
2019. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első: nem kell nem tudom ilyen tudományosan,gyógyszerészetire járok,nem voltam emelt matekos és itt is csak arra kiváncsiak,hogy érted-e,szóval szerintem nagy vonalakba pár mondatba is meg lehet fogalmazni

második:köszönöm

2019. nov. 17. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Xd
2019. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!