Matematika zseniktől kérdezném, hogyha a számláló 2,4szer 10 a - 11diken szer 3szor 10 a 4en a nevező pedig 6szor 10 a -8dikon szer 1,2szor 10 a -2on, az eredmény 1 a -17en lesz?

2019. nov. 30. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A hányados 1000 azaz, 1*10³


A számláló: 2,4*10-¹¹ * 3*10⁴ = 7,2*10-⁷

Mivel 2,4*3 = 7,2 és (-11)+4 = -7


A nevező: 6*10-⁸ * 1,2*10-² = 7,2*10-¹⁰

Mivel: 6*1,2 = 7,2 és (-8)+(-2) = -10


A hányados: 7,2*10-⁷ / 7,2*10-¹⁰ = 1*10³

Mivel 7,2/7,2 = 1 és (-7)-(-10) = (-7)+10 = +3

2019. nov. 30. 11:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi
2019. dec. 2. 17:10