Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Oszthatóságben tudna segíteni...

Oszthatóságben tudna segíteni valaki? plss

Figyelt kérdés

na szóval: 12(függőleges vonal)5x327y x= y=


miket írhatok x és y helyébe, hogy 12 vel osztható legyen? Fejből természetesen meg tudnám oldani, de hogyan kell kiszámolni?


2019. dec. 1. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejből hogyan oldanád meg természetesen?
2019. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, azt igen ,hogy 12 vel osztani úgy lehet, hogy 3-mal és 4-el osztható legyen, 4-el könnyű volt, az utsó két szám összegét kellett nézni, és az x helyére 0-9 ig bármi jöhet. de 3-mal olyan bonyolul, nem vagyok képes végiggondolni
2019. dec. 1. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, abból csak az volt igaz, hogy ha osztható 12-vel, akkor szükségszerűen 3-mal és 4-gyel osztható.
2019. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként függőleges vonalat a Ctrl+Alt+W kombinációval tudsz írni.
2019. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi, most már tudom. A 3-mal és 4-el kell h, osztható legyen az ok, de nem tudom végiggondolni, és az összes lehetséges kombinációt kéri a tanárom!
2019. dec. 1. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:

4-gyel akkor osztható, hogyha az utolsó két számjegyből alkotott szám (és nem az összegük) osztható 4-gyel. Tehát csak annyi kell, hogy a 7x kétjegyű osztható legyen 4-gyel, ez x=2 és x=6 esetén lesz igaz.

3-mal akkor osztható, hogyha a számjegyek összege osztható 3-mal.

2019. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én ezt értem ,de a 3-mal való oszthatóságnál azért nehéz, mert 2 ismeretlen van, és belebonyolódok. úgy kezdtem, hogy x=0, akkor y= mennyi, hogy 3-mal osztható legyen, aztán x=1 és y= stb aztán meg már ugye, ha 3-hoz elérek, akkor az x=3 y=valamenyihez újból nem írhatom azt a számot ,ami már volt az előbbiekben ugye?
2019. dec. 1. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy rosszul írtam; 7y-ra kell megnézni a 4-gyel oszthatóságot, nem 7x-re. Itt viszont mér kikötöttük, hogy csak y=2 és y=6 lehet a jó. Ennek fényében két esetet tudsz megkülönböztetni, és már csak x lesz az ismeretlen.

Az ilyen feladatoknál érdemes megnézni, hogy melyik az „erősebb feltétel”. Érthető okokból itt a 4-gyel oszthatóságot érdemesebb előbb lefixálni, és nem a 3-mal való oszthatósággal kezdeni.

2019. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze úgy is lehet kezdeni, hogy a 3-mal való oszthatóságot vizsgálod, csak akkor többet dolgozol a példával.
2019. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
áhá értem. így már megtudom oldani, köszönöm!
2019. dec. 1. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!