Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Irodalomból hétfőn írunk dolgozatot és lesz egy olyan feladat ahol fogalmakat kell magyarázni. Az egyik ilyen fogalom az arhaikus vers lesz. Én tudom hogy ez a régies verset takarja de akármit írtam be csak az jött ki találatként, hohy a szó jelentése ősrégi, elavult stb. Persze a tabárunk részletes elemzést vár és a füzetbe sem írtunk róla különösebben semmit. Még a tankönyvben sem találok semmilyen elemzést. Valaki aki nagyon jó irodalomból le tudná nekem írni az arhaikus vers jelentését (részletesen de max pát A4es sor kegyen egy lapon. Hmmm az nem tudom hogy hány sor itt😅) és még az is kellene hogy ez a fogalom hogyan kapcsolódik Petőfihez. Köszi előre is^^

2019. dec. 7. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáltam egy linket küldeni, de a bamba rendszer nem engedi. Itt már akkora a rettegés mindentől, hogy lassan élhetetlenné válik az ország
2019. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát felturtam a netet , rengeteg szóbeli egyezést talál de sehol nem írják le hogy mit is takar. A legjobb egy olyan cikk volt aminem a címe: [link]

Itt sem igazán definiálja csak körül írja a dolgot.

Petőfi életművének a szókészlete mint szótár feldolgozták ebben vannak régies népies kifejezések.

Itt megtalálható:

"Petőfi szótár"

[link]


Sajnos még azt kell megemlítenem hogy én természettudományokkal folglakozom , az irodalom messze áll tőlem. De azt látom hogy eeezzz nem tudomány nem véletlen hogy utáltam mindig.Hát irjál már be a keresőbe egy fizikai fpgalmat 600 taslálatod lesz ahol résdzletesen leírnak mindent pontról pontra.. Na irodalom tudomány....

2019. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm már ezzel is sokat segítettetek^^ Esetleg még tud valaki valamit az arhaikus versről?
2019. dec. 7. 21:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!