Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt a feladatot...

Hogyan kell ezt a feladatot python programnyelven megírni?

Figyelt kérdés

Egy átmulatott éjszaka után a részeg tengerész kitámolyog a kocsmából és a kikötő felé veszi az útját. A sok rum és a jó társaság megtette a hatását, fogalma sincs merre van az előre. Minden egyes lépése egy teljesen véletlenszerűen kiválasztott irányba történik. Milyen messze jut a matróz a kocsmától adott lépés után? (Két rész feladat van)


ELSŐ ESET:

-Az egyszerűség kedvéért vizsgáljuk azt az esetet, amikor a matróz minden lépése csak az x -tengely mentén történhet és a matróz mindig ugyanakkorát lép. Induljon a matróz az origóból. Egy lépés kiértékelése történjen úgy, hogy generálsz egy random számot a [0,1] intervallumon. Ha a szám nagyobb, mint 1/2 akkor adj a matróz pozíciójához egyet (egy métert lépett a kikötő irányába), ha pedig kisebb, akkor vonj le egyet (egy métert lépett a városszéli erdő irányába). Legyen n a lépések száma a támolygás során. Az n darab lépés után a matróz megérkezik valahova. Tárold el ezt a számot és ismételd meg a játékot újra a nullából, összesen m-szer.

-Készítsd el a matróz támolygásának hisztogramját! (Azaz az adott m próbálkozásból n lépés után hányszor érkezett a kocsmától adott irányban x távolságra.) A hisztogram készítése során a [−n,n] intervallumot oszd 200 egyenlő részre. Ábrázoljuk a hisztogramot!


Ehhez a játékhoz legyen n=1000 és m=1.000.000 . (Vigyázat ez a futás akár 1 percig is eltarthat! Ne lepődj meg)


Kezdjük ebben a példában a notebookot a %pylab inline utasítással!


MÁSODIK ESET:

most a matróz léphessen egy síkon tetszőleges irányba és tetszőleges nagyságút. A lépés irányát megadhatjuk egy véletlen szöggel az x−y síkon, a lépés nagysága pedig legyen véletlenszerűen választva a [0,1] intervallumból de Gauss-eloszlás alapján.( [link] (Ha nem tudod hogyan kell normál eloszlású véletlenszerű számot generálni pythonban, akkor klikk ide: [link]

Ezennel a játék célja az, hogy megállapítsuk, hogy adott lépésszám után milyen messze jut a matróz várhatóan a kocsmától! Engedjünk meg a matróznak egyre több lépést (eleinte csak 10-et, majd 20-at, egészen 1000-ig) és találjunk összefüggést a lépések száma és a kocsmától (origó) vett távolság között. Ábrázoljuk azt, hogy milyen messze jutott a matróz a lépések számának függvényében. Felismerhető valamilyen függvényalak?


Van valaki, aki tudna segíteni? Bocsánat, de eszméletlen hülye vagyok a programozáshoz, úgy, ahogy van, és fogggalmam sincsen, hogy mit kéne ezzel a feladattal kezdeni. Köszönöm a segítséget!!!



2019. dec. 8. 12:34
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
Hol tartasz?
2019. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(Hadd kérdezzem meg, milyen suli ez? Arra vagyok kíváncsi, hogy te akartál-e programozást tanulni, vagy kötelező valami más miatt.)
2019. dec. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet, hogy sehol se tartok xd én ehhez semmit sem értek.

Nem, én véletlenül sem akartam programozást tanulni, ELTE fizikán van infós tárgy, amin szenvedni kell vele :/ legalábbis nekem mindenképp....

2019. dec. 10. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!