A vízszintes pályán haladó autó 12kW átlagos teljesítménnyel növeli a sebességét 18km/h-ról 36km/h-ra. A kocsi tömege 1,2t. Mennyi ideig tartott a gyorsítás, ha a fékező munka ezen az útszakaszon 5000J? (4,16s)

2019. dec. 11. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Mozgási energia a gyorsítás kezdetekor: 1/2 * m * v² = 1/2 * 1200 kg * 5 m/s * 5 m/s = 15 000 J

Mozgási energia a gyorsítás végén: 60 000 J

Tehát az összes munka 45 000 J + 5000 J (fékező) = 50 000 J

P = W / t, tehát t = W / P = 50 000 J / 12 000 W = 4,17 s

2019. dec. 11. 18:35