Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kalkulussal kapcsolatos kérdés?

Kalkulussal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Kalkulus I vizsgán volt 18 pontos kérdés a következő:


adjuk meg az f(x) függvény legmeredekebb érintőjének a (helyét, meredekségét... már nem tudom pontosan de biztos van aki tudja mit kérnek az ilyen típusfeladatokban)


40x³ + 30x² + 20x + 10 = fx



2019. dec. 14. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

f(x) függvény x pontban értelmezett érintőjének meredekségét az f(x) függvény deriváltja, az f'(x) adja meg.


f'(x) = 120x a másodikon + 60x + 20


na, az f'(x) függvénynek nincs maximum értéke, csak minimuma, ergo az f(x) függvénynek sincs maximális érintője.


Kivéve ha egy adott intervallumon vizsgálód, de akkor megkellett volna adni az intervallumot is.


Ez melyik egyetem milyen szakja? Ez egy sima emelt matekos középiskolás feladatnak is gyenge

2019. dec. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
biztos rosszul emlékszem a feladatra mert ez így nem valami nehéz
2019. dec. 14. 23:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Kétszeresen deriválod, azaz a deriváltat mégegyszer deriválod, és ahol a második derivált 0, ott lehet inflexiós pont. Ha konvexből konkávba vált, vagy fordítva, akkor tényleg inflexiós pontja van. ezt az x helyet behelyettesíted a deriváltba, amit az előző válaszoló leírt, és megvan a meredekség.

Ha a függvény nem itt a legmeredekebb (ez is előfordulhat), akkor szerintem végtelenben és a -végtelenben lesz a meredekség végtelen, feltéve, hogy az x tengely teljes tartományán értelmezzük a függvényt.

2019. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!