Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lnx/x^2 határértéke 0-nál balról?

Lnx/x^2 határértéke 0-nál balról?

Figyelt kérdés
részletesen ha kérhetem:)

2019. dec. 16. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt valami zűr van. Az lnx csak pozitív számokon van értelmezve, így nincs értelme a 0-ban a baloldali határértéknek.
2019. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz, amit az előttem szóló írt.

A 0-ban a határértéke végtelen, mivel az x/x^2 az x-szel egyszerűsítve 1/x, ami 0-nál végtelenbe tart, így a logaritmus definíciója alapján az ln(1/x) is végtelenbe fog tartani.

2019. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ja nem balról hanem jobbról.. elnézést...
2019. dec. 16. 15:42
 4/8 A kérdező kommentje:

a 2. válaszoló félreértette


(lnx)/(x^2)

2019. dec. 16. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:

A GeoGebra szerint a keresett (tágabb értelmű) határérték mínusz végtelen: [link]


Igazolni - talán - a L'Hospital szabállyal lehet.

2019. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=OM7KmZ4_V-A


Itt a 9. feladat megoldása jó erre - szerintem.

2019. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
L hospital nem jo erre hiszen vegtelen/0 tipusu
2019. dec. 16. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá L'Hospital, anélkül is látszik hogy minusz végtelen a keresett jobboldali határérték .

Meg kell ugyanis gondolni. Az x0=0 jobboldali határértéknél ugyanis veszünk egy tetszőlegesen kicsiny, de nemzérus delta számot. Tehát lim ln(x0+delta)/(x0+delta)^2 delta->0 határtérték kell. A számláló határértéke láthatóan minusz végtelen. A nevező pedig előjelet nem változtat. Így a végeredmény is minusz végtelen lesz.

2019. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!