Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektrotechnika segítség?!

Elektrotechnika segítség?!

Figyelt kérdés

Helló.Valaki tudna segíteni, ezt az áramkört hogyan lehet megoldani Kirchhoff 1. 2. törvénnyel ?

Ha jól tudom ezt úgy is meg lehet oldani hogy az áramgenerátort átbírjuk alakítani feszültség generátorrá.

Csak az egyenletrendszerre lenne szükségem, tehát a körbenjárási irányokra, és hogy hogyan kell átalakitani az áramgenerátort?

A számolásra nincs szükségem, azt már én is kitudnám számolni.


Itt az áramkör: [link]



2019. dec. 21. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
A keresett témakör a Norton-Thevenin átalakítás.
2019. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Legyen a föld a jobb alsó sarokban az U2 végén, ekkor U2 másik végének csomóponti potenciálja U2. Majd vegyünk fel φ1 potenciált R1 fölé, egy φ2-t R2 fölé, φ4-et R4 fölé. Legyen I1 az R1 ellenállás árama, vagyis I1=(φ1-U2)/R1. Ekkor a Φ2-re felírt csomópontipotenciál-egyenlet (Kirchoff vágattörvénye):

(φ2-U2)/R2 + I1 + I + (φ2-φ4)/R3 = 0

És így tovább a többi csomópontra.

Szólj, ha elakadtál.

2019. dec. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"tehát a körbenjárási irányokra"

Ha nem lettél volna olyan félelmetesen korlátolt, akkor még írtam volna, hogy Kircchofféknál a körüljárási irány tetszőleges, mert legfeljebb negatív előjellel jönnek ki az eredmények, amely jelenséget értelmezni kell.

2020. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!