Ebben a három fizika háziban segítene valaki?


[link]


Köszönöm és ez volt az utolsó


2019. dec. 30. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

4. R = U / I, de ezt már elmondtam az előző példákban. Ezt átrendezve: U = R * I

.

5. Először kiszámolod az ellenállást, az előző feladatban található képlettel. A fajlagos ellenállás arról tájékoztat, mekkora 1 m hosszú, 1 mm² keresztmetszetű vezeték ellenállása. A feladat elmondja, hogy ez 1 Ω. 110 méter vezeték ellenállása nyilván 110 Ω. Hogyan kell változtatni a keresztmetszetet, hogy megkapd az ellenállást? Képletben: R = ρ * l / A, vagyis A = ρ * l / R.

.

6. Először számítsd ki az ellenállást! R = ρ * l / A

U = R * I.

2019. dec. 30. 18:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia nagyon köszönöm, a 4-es és az 5-ös ment simán de a 6-ost nem értem mivel ott nincsen V
2019. dec. 30. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

R = ρ * l / A

U = R * I, tehát

U = ρ * l * I / A

Minden adatot tudsz.

ρ = 0,028 Ω*mm²/m

l = 200 m

I = 2 A

A = 4 mm²

2019. dec. 30. 22:47