Tudnátok nekem megint segíteni a fizikában?


Egy személyautó állandó sebességgel haladva másodpercenként 25 m-t tett meg. Ezzel a sebességgel haladva úti célját ¾ 11-kor érte el. Az ugyanezen az úton 70 km/óra sebességgel (vele egyirányba) haladó teherautó ¼ 12 előtt 6 perccel ért ugyanoda.


Hány méterrel a cél előtt előzte meg a személyautó a teherautót?


a, 126 000 m-rel

b, 98 000 m-rel

c, 162 000 m-rel

d, 138 000 m-rel



2020. jan. 2. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Autó adatai az előzéstől a célba érésig:

v = 25 m/s

t = t s

s = (25 t) m

A teherautó adatai az előzéstől a célba érésig:

v = 70 km/h = 175/9 m/s

t = t + 24 perc = (t + 1440) s

s = 175/9 m/s * (t + 1440) s = (175/9 t + 28000) m

A két út egyenlő, tehát:

25 t = 175/9 t + 28 000

50/9 t = 28 000

t = 5040

Ennyivel a célba érés előtt előzött az autó, az általa megtett út: s = v * t = 25 m/s * 5040 s = 126 000 m

2020. jan. 2. 14:46