Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » El kell-e törölni az írásbeli...

El kell-e törölni az írásbeli számonkéréseket?

Figyelt kérdés
Pro- és konta:
2020. jan. 11. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Éppen ellenkezőleg, kötelezővé kellene tenni. Szóban lehet mismákolni, mellébeszélni, amiből -- oktatóként -- már elegem van. Kizárólag felsőbbéves, haladó órákon engedném meg a szóban felelést.


Annyira elegem lett egyes szóbeli felelőkből, hogy újabban még ha szóban is felel valaki, "irányított felelésen" vesz részt. Előre felírom a kérdéseimet és a rá válaszként adandó kulcsszavakat, és szépen sorban megyünk végig a kérdéseken. Ahogyan beszél, sorban pipálom ki, amiket mondott. Utána minden egyes kérdést bepontozok, mintha dolgozat lenne, és erre kap jegyet. Az eredményt nehéz vitatni, mert ott van előttem a papír, ezt meg is osztom a hallgatóval és átnézzük a teljesítményét együtt. A tények pedig makacs dolgok.


Amúgy éppen ezért szerintem nálam könnyebb írásban vizsgázni, mert ott legalább többet lehet gondolkodni, esetleg puskázni 😀, szóban meg van egy kis instant karma faktor.


Szóval összességében az írásbeli vizsga sokkal jobb.

2020. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is az írásbeli mellett vagyok.

Szóban még ha több tételt húzol is, az anyagnak csak kis része kerül terítékre, egy jól összeállított írásbeli sokkal jobban lefedi a tudásod. Nehezebb megbukni, de többet kell tudni a jelesért is.

Azon kívül szóbelin sok a felesleges stressz.

Meg sok idő is.


Az meg, hogy azt mondják, hogy a szóbeli készít fel a választékos szóbeli prezentációra, nem igaz.

A vizsgaszituáció nem is hasonlít ahhoz, hogy pl. megvédd a szakmai álláspontodat egy kollégával vagy egy ügyféllel szemben. Alárendelt fél vagy a tanárral szemben, akinek sokkal nagyobb a tudása, és nem meggyőzni kell, hanem tényeket ismertetni.

A vitakészség, prezentáció is fontos, ezt gyakorlati órákon kellene gyakorolni.

2020. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen típusú házikat például igen, amiket a gyakorin megírnak helyetted.
2020. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van, akinek az írásbeli könnyebb, van, akinek a szóbeli. Valaki hátrányba kerülne, ha csak az egyik lenne. Akinek pedig így hátrányos, az kap segítséget.
2020. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!