Egy kör átméröje 12 cm számitsd ki a kör kerületét Hogy kell?

2020. jan. 15. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kör átmérője 12 cm, akkor sugara 6 cm, kerülete pedig 2*6*pi=12*pi=~37,68 cm hosszú.
2020. jan. 15. 19:06
 2/4 anonim ***** válasza:
A kor keruletenek a keplete esetleg segitene?
2020. jan. 15. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:

k=2r*(pí)

d=12cm

d=2r

(pí)=3,14

2020. jan. 15. 19:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm megértettem
2020. jan. 15. 19:11