Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segít valaki a matek háziban...

Segít valaki a matek háziban légyszi?

Figyelt kérdés

Egy iskola focirajongó tanulóinak 40%-a a Fradinak szurkol, a többiek

3

1

-a az Újpestnek. A többi klubnak

(köztük a Focisulinak ) összesen 144 tanuló szurkol. Hány szurkolója van az iskolában a Fradinak és az

Újpestnek? Összesen hányan kedvelik a futballt?


2020. jan. 27. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az a

3

1

2020. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kategória... ;)


Összesen van X ember, annak a 40%-a fradista, a maradék 60%-nak a 31%-a újpestes, 69%-a meg Focisulis(?). Aki nem újpestes, azok 144-en vannak, vagyis az X 40% és még X 60%-ának 69%-a. Egy sima egyenlet, szorzol és összeadsz, és ez egyenlő 144-el. Ebből kiszámolod a 100%-ot, vagyis az X-et. Aztán az összes ember 40%-át is kiszámolod, ez lesz a fradisták száma, majd az összes ember 60%-ának 31%-át is kiszámolod, ez lesz az újpestes. És végül összeadod ezeket és kijön a végeredmény.

2020. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Összesen hányan kedvelik a futballt?


Azt nem lehet tudni. Attól, hogy valaki kedveli a futballt még nem biztos, hogy szurkol bármilyen csapatnak is. De olyan is lehet, hogy szurkolsz, de nem kedveled a futballt.


A kérdést így kellett volna feltenni: Az adatok alapján "FELTEHETŐEN" hányan kedvelik a futballt az iskolában?



Gondolom a 31 az 31% lenne. Akkor 40% Fradi 31% Újpest - 144 tanuló szurkoló. Egyszerű százalékszámítással megoldod.

2020. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, és simán lehet hogy félreértettem a kérdést... Ha leírod még egyszer, érthetően akkor megmondom, hogy jó-e a megoldási menetem. ;)
2020. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. ja.. én félreértelmeztem. Azt hittem, összesen 144 tanuló szurkol csak. Na ezért kell normálisan megszerkesztve leírni a kérdést.
2020. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!