Mennyi annak a narancsnak a súlya amelynek átmérője 12 cm és ró (sűrűsége) 0.9g/cm2?

2020. jan. 28. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem inkább 0,9 g/cm^3 és a tömege a kérdés?


Mert ha igen, akkor előbb kiszámolod a narancs (gömb) térfogatát; 6 cm-es a sugara, így


V=(4/3)*r^3*pi=(4/3)*6^3*pi=~904,78 cm^3, innen a tömege:

m=V*ró=904,78*0,9=814,302 g.

2020. jan. 28. 18:58
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Ezt egy 10 éves gyerek meg kéne tudni csinálni... Nem fogom kiszamoloni neked. Megkeresed hogyan kell kiszamoloni egy gömb térfogatát, majd megszorzod a sűrűséggel, ami inkább 0,9g/cm3.
2020. jan. 28. 18:58
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 nem a kiszámolásra voltam kiváncsi!

Hanem arra hogy hogyan kell kiszámolni képzeld el!

Talán az meg sem fordul felnött létedre a fejedben, hogy talán hiányzott az a gyerek mikor tanulták.

Sajnos valakinek az agya nem jut el idáig!lásd#2

Elég nagy szégyen lehet ilyen embernek lenni.

2020. jan. 28. 19:17
 4/4 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm válaszodat!
2020. jan. 28. 19:17