1vadalmafa1 kérdése:

Hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés

Csilla születésnapja a következő napok egyikén van:

április 25. ,26. ,29. május 27. ,28.

június 24. ,26.

július 24. ,25. ,27. Csilla elmondja Andinak, hogy melyik hónapban van a születésnapja (de a napot nem), mig Boginak a napot mondja el (de a hónapot nem). Andi ezután így szól: „Én nem tudom, hogy mikor van Csilla születésnapja, de azt tudom, hogy Bogi se tudja. " Erre Bogi felkiált: „Először valóban nem tudtam, de most már tudom! ". Ezután Andi is megvilágosodik: Na, most már én is tudom. Mikor van Csilla születésnapja?



2020. febr. 2. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Június 24.
2020. febr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van külön házi feladat kategória a közoktatáson belül. Úgy kell megoldani, hogy gondolkozol. Ha Andi azt a választ kapta volna, hogy április, akkor fennáll a lehetőség, hogy Bogi azt a választ kapja, hogy 29. Ebben az esetben Bogi tudná, hogy április 29. a megoldás, mert más hónapban nincs 29. Andi viszont biztos benne, hogy Bogi sem tudja a megoldást, így ő biztosan nem áprilist hallott. Ugyanebből okból kifolyólag kiesik a május is, hiszen lehet, hogy 28. a válasz, és akkor Bogi számára egyértelmű, hogy májusról van szó. Andi tehát vagy júniust, vagy júliust hallott.

5 dátum maradt. Ha Bogi 24-ét hallott, akkor először valóban nem tudta, mikor van a születésnap, de később sem. Maradt három dátum. Hogy ezek közül hogyan jött rá Bogi a megoldásra, nem tudom.

2020. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utánna rájöttem, a vége pedíg: mivel Bogi számára is eggyértelmű hogy Andi tudja hogy nem 24, így a júniusnál maradt egy válasz

Ebből kifolyólag ndm mondhatta a két válaszlehetőséges júliusra azt hogy "Mostmár én is tudom"

Így maradt a júni 26

2020. febr. 3. 23:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!