A 2-nek hányadik hatvanya a gyök alatt a 1024 * 64^-1/3 , (32^3)/harmadik gyök alatt a 512^5?
Előre is köszönöm a segítséget!
2020. febr. 7. 15:35
1/1 anonim válasza:
(2^10*(2^6)^(-1/3))^(1/2)=(2^10*2^(-2))^(1/2)=(2^8)^(1/2)=2^4
(2^5)^3/((2^9)^5)^(1/3)=2^15/(2^45)^(1/3)=2^15/2^15=2^0