Szabolcs20051119 kérdése:

Egy téglalap területét T=a×b képlettel számítjuk ki. Hogyan változik a terület, ha b=8, a hosszúság pedig 2-,3-,4-,5-szörösére növeljük?

Ha ez segít a függvényeket tanuljuk. (Táblázatba kell foglalni.)

2020. febr. 10. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

T1 = 8 * a = 8a

T2 = 8 * (2a) = 16a

T3 = 8 * (3a) = 24a

.

.

.

2020. febr. 10. 15:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz,kösz! :)
2020. febr. 10. 15:09