Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tanultunk ma egy dalot az...

Tanultunk ma egy dalot az iskolában, és van benne egy szó, amit nem értek, de szégyellek megkérdezni, mert mindenki más érti?

Figyelt kérdés

Mit jelent az hogy márminálunk? Azt gondolom, hogy ez egy ige, nade mit csinál az aki márminál?

Márminálunk babám

Szóval gondolom a szerelmével márminál az ember, ez valami szexes dolog?



#baba #népdal #Márminálunk
2020. febr. 12. 15:16
 1/7 anonim válasza:
93%
Így lenne érthető:már minálunk. Minálunk=nálunk.
2020. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A dal így hangzik:

Már minálunk babám,

már minálunk babám

az jött a szokásba.


már = most, jelenleg, most már, ebben az időben

minálunk = a mi környezetünkben (a mi falunkban, a mi házunknál), vagyis nálunk (minálunk), és nem a szomszédban.

2020. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Ezt melyik showder klubbos adásból szedted? :)
2020. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Rájöttem közben, a Szomszédnéni Produkciós Iroda egyik felvételében van ez a duma. :)
2020. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vándor29 válasza:
100%
A márminálunk egy régi magyar szó és azt jelenti, hogy egy fiú és egy lány pucérkodik a szénaboglya mögött. (Más helyen történő puciskodásra nem használták.) Sajnos sokan összekeverik a terminálunk szóval, ami ógörög eredetű, de a 15. század környékén a németek is átvették, ebből származik a német Termin (időpont) szó. A terminálunk azt jelenti, hogy a repülőtéren várakozunk. Ugyanis még nem jött el repülés időpontja, vagyis a Termin.
2020. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
😂😂😂
2021. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

3-4# gondolom az, hogy volt soderklubban, kozárja annak a lehetőségét, hogy valaki más is félreértse a dolgot.

3.as voltam ráadásul felvidéki vagyok, így aztán szóban tájszólásom is van, félreértettem ennyi.

2021. aug. 26. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!