4*3^(x) + 3^(x) = 20

Elvileg ebből az lesz,hogy

5*3^(x) = 20


Hogy lett ott öt?


2020. febr. 13. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A szorzást mint műveletet, hogyan írnád fel másképp?

Pl 4x2, az egyenlő lehetne 2+2+2+2-vel?

És 4x2 + 2 az nem lehetne egyenlő 4x2 + 1x2-vel? Ami tulajdonképpen 2+2+2+2+2-vel, vagyis 5x2 vel.

2020. febr. 13. 08:47
 2/2 anonim ***** válasza:

3^x helyére új ismeretlent, y-t írva:

4y + y = 20

5y = 20


Vagy, kiemelsz 3^x-t:

3^x*(4+1)=20

5*3^x=20

2020. febr. 13. 08:51